MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Skatepark na Klecinie we Wrocławiu prawie gotowy. Są pierwsze przeszkody i ławki, co będzie dalej? | ZDJĘCIA

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińska
Wideo
od 16 lat
Zapowiadany przez Zarząd Inwestycji Miejskich skatepark na wrocławskiej Klecinie nabiera kształtów. Ukończono już budowę podstawowych konstrukcji, ale to nie koniec inwestycji. Co jeszcze powstanie i kiedy będziemy mogli z niego skorzystać? Sprawdź szczegóły.

Budowa skateparku na wrocławskim osiedlu Klecina powoli dobiega końca. Zarząd inwestycji Miejskich poinformował o ostatnich pracach w ramach I etapu. Kiedy będzie można skorzystać z nowej atrakcji?

Skatepark dla młodzieży to pomysł mieszkańców Kleciny

Skatepark przy Szkole Podstawowej nr 42 o powierzchni 220 mkw. był projektem mieszkańców zgłoszonym do Funduszu Osiedlowego, którzy chcieli stworzyć osiedlowy park z funkcjami rekreacyjnymi.

Realizacja projektu została podzielona na pięć etapów, koszt wyceniono na 1,5 mln złotych. Wykonawcą zadania została firma z Tuszyna ASB Budownictwo.

Co już wybudowano w skateparku na Klecinie?

- Pojawiły się przeszkody takie jak: bank ramp i grindbox. Mamy już gotowe ścieżki z kostki. Kontynuujemy niezbędne prace związane zagospodarowaniem terenu - informuje ZIM.

W ramach budowy skateparku, ma również powstać droga od ulicy Wałbrzyskiej, ławki, kosze i stojaki na rowery. Dodatkowo zadbano o istniejącą w tamtym miejscu zieleń - obecne drzewa zostaną zabezpieczone, a przyszły park zostanie wzbogacony o dodatkowe nasadzenia.

W kolejnych etapach, zgodnie z wizją i koncepcją mieszkańców, planowana jest rozbudowa skateparku o część północną. Tam znajdą się:

  • kolejne przeszkody rekreacyjne,
  • oświetlenie,
  • stacja elektryczna, która posłuży do ładowania urządzeń elektrycznych i organizacji imprez plenerowych.

Zobaczcie, jak dziś wygląda skatepark na Klecinie:

- W najbliższych tygodniach będziemy ogłaszać przetarg na kolejne, tym razem zielone zadanie na tej działce. Obok skateparku powstanie park na Klecinie, w którym w ramach kompensacji będzie nasadzonych: 78 drzew, ponad 1 tys. krzewów i bylin, a sam park zostanie wyposażony w plac zabaw - dodaje ZIM.

Skatepark zostanie udostępniony mieszkańcom na przełomie kwietnia i maja.

Skatepark na Klecinie we Wrocławiu jest już prawie skończony, powstały już pierwsze przeszkody i ławki. ZIM zapowiada kolejny etap inwestycji.

Skatepark na Klecinie we Wrocławiu prawie gotowy. Są pierwsz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska