Legnica dołączy do akcji 40 Dni dla Życia

  Legnica dołączy do akcji 40 Dni dla Życia

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Legniczanie zorganizują w Niedzielę Palmową Marsz dla Życia

  Legniczanie zorganizują w Niedzielę Palmową Marsz dla Życia ©fot. piotr krzyżanowski

  Legnica jako pierwsze miasto z Polski dołączy w środę do 243 miast z siedmiu krajów, które biorą udział w akcji 40 Dni dla Życia (40 Days for Life).
  Legniczanie zorganizują w Niedzielę Palmową Marsz dla Życia

  Legniczanie zorganizują w Niedzielę Palmową Marsz dla Życia ©fot. piotr krzyżanowski

  - To międzynarodowa kampania, której uczestnicy przez 40 dni modlą się i poszczą w celu powstrzymania aborcji - mówi Agnieszka Maciąg z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z diecezji legnickiej. - W akcji biorą udział tysiące ludzi. Modlą się przed klinikami aborcyjnymi.
  Jak podkreśla sekretarz KSM, są już efekty tej kampanii. To m.in. zamknięcie 9 ośrodków aborcyjnych czy rezygnacja z pracy 43 osób zatrudnionych w tego typu klinikach.

  - Wiadomo też, że udało się uratować życie 3599 dzieci zagrożonych aborcją - dodaje Maciąg. W ramach akcji w 20 kościołach dekanatów legnickich, od 9 marca do 17 kwietnia, będą specjalne modlitwy za nienarodzone dzieci i ich rodziców.

  W Niedzielę Palmową (17 kwietnia) ulicami Legnicy przejdzie trzeci Marsz dla Życia, którego celem jest zachęcanie do duchowej adopcji dziecka poczętego.

  - Czyli do modlitwy przez 9 miesięcy za dziecko zagrożone aborcją i za jego rodziców - wyjaśnia Katarzyna Łasek, prezes KSM w diecezji legnickiej.

  W ubiegłorocznym marszu wzięło udział ponad 3 tys. osób. W 2009 roku spod legnickiej katedry przemaszerowało 2300 wiernych. Ok. 3 tysięcy osób z diecezji legnickiej zadeklarowało modlitwę za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone.

  - W tym roku pójdziemy z hasłem "Zwyciężamy miłością" - mówi ks. Janusz Wilk, asystent kościelny KSM. - Przyświeca nam kilka celów. Po pierwsze: promocja modlitwy za dzieci nienarodzone. Po drugie: konkretna pomoc samotnym matkom, które mimo trudności zdecydowały się jednak urodzić dziecko.

  Ks. Wilk dodaje, że samotne matki nierzadko spotykają się ze społecznym napiętnowaniem. Często są też w trudnej sytuacji materialnej.

  - Dlatego, by im pomóc, zbieramy pieluchy. Przekażemy je kobietom, które mają małe dzieci i mieszkają w domach samotnej matki na terenie diecezji legnickiej. Jeśli pieluch uda się zebrać więcej, część przekażemy Caritas, która rozda je matkom w parafiach.

  Zbiórka potrwa do 26 maja, czyli do Dnia Matki. Pieluchy można przynosić do biura KSM w Legnicy przy ul. Nadbrzeżnej 3, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

  KSM liczy, że do akcji włączą się parafie lub szkoły. Dla tych, które będą zbierały pieluchy, przygotowano nagrodę - sadzonki dębów.

  - Dęby są uważane za symbol męstwa, siły, szlachetności - dodaje ks. Wilk.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo