MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ktoś chciał sprzedać na Allegro fragment Kościoła Pokoju w Świdnicy

Redakcja
Kościół Pokoju w Świdnicy
Kościół Pokoju w Świdnicy Fot. Dariusz Gdesz / Polskapresse
Święty fragment dachu Kościoła Pokoju w Świdnicy - tak zatytułowane było ogłoszenie, które ktoś umieścił na portalu aukcyjnym Allegro. Cenę wywoławczą za kawałek drewna ustalono na 20 zł, a w opcji "kup teraz" - 999 zł. Aukcja została usunięta przed czasem, a sprawą już zajmuje się policja.

Sprzedawca doskonale wiedział, co oferuje. W treści ogłoszenia napisał, że świątynia znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i podkreślił, że oferowany kawałek drewna to "must have".

- Sprawę zgłosiła żona pastora z parafii ewangelicko-augsburskiej pw. św. Trójcy w Świdnicy, która zauważyła aukcję na portalu - mówi nadkom. Robert Topolski z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. - Prowadzimy postępowanie sprawdzające, czy nie doszło do usiłowania oszustwa - dodaje funkcjonariusz. Policja otrzymała dane osoby, która wystawiła przedmiot, pochodzi ona z województwa małopolskiego. - Policjanci przesłuchają teraz internautę. Musimy sprawdzić, czy oferowany przedmiot ma faktycznie jakikolwiek związek z Kościołem Pokoju, a jeżeli jak, to jaką ma wartość i w jaki sposób znalazł się w prywatnych rękach - dodaje nadkom. Robert Topolski.

Kościół Pokoju to jeden z najpiękniejszych zabytków w kraju. Odkąd został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, do Świdnicy każdego roku przyjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów z całej Europy. To dziś największa drewniana budowla religijna w Europie, zbudowana 350 lat temu wyłącznie z drewna, gliny, piasku i słomy.

- Trwa remont dachu świątyni. Być może fragment, który został wystawiony na internetowej aukcji, upadł podczas prac i został przez przypadek odnaleziony na ziemi przez turystów – zastanawia się Artur Krygel, kurator parafii i przewodnik po świdnickim kościele.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska