18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Koszykówka: Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 73:57. WKS w finale play-off I ligi (ZDJĘCIA)

PK
Udało się! Koszykarze Śląska Wrocław pokonali w hali "Kosynierka" Polski Cukier Toruń 73:57 i zapewnili sobie awans do finału play-off I ligi. Ich rywalem w walce o awans do ekstraklasy będzie MOSiR Krosno, a początek rywalizacji do trzech zwycięstw w niedzielę w hali Orbita.

Śląsk Wrocław - Polski Cukier Toruń 73:57 (21:12, 17:14, 20:18, 15:13)
Śląsk: Flieger 27 (5), Kikowski 14 (2), Hyży 13, N. Kulon 5, Diduszko 7 (1), Mroczek-Truskowski 3 (1), Ochońko 2, Sulima 2, Gabiński 0, M. Kulon 0.
Polski Cukier: Żytko 14 (1), Barycz 10 (1), Jarecki 9, Śmigielski 7 (1), Bochno 6 (2), Kowalewski 3, Lisecki 3, Sikora 3, Perka 2, Królikowski 0.

TAK RELACJONOWALIŚMY TO SPOTKANIE NA ŻYWO

IV KWARTA

Koniec meczu! Śląsk pokonał Polski Cukier 73:57 i awansował do finału play-off I ligi.

Rozpoczęły się ostatnie dwie minuty spotkania. Śląsk prowadzi 69:55 i już nic nie zabierze mu zwycięstwa i awansu do finału!

Półmetek czwartej kwarty. Po trójce Fliegera 65:49 dla Śląska. Flieger ma już na swoim koncie aż 25 punktów!

Po dwóch minutach 62:46 dla Śląska. Już chyba nic złego wrocławianom w tym spotkaniu się nie stanie. Tymczasem piąte przewinienie popełnił N. Kulon.

III KWARTA

Koniec trzeciej kwarty. Śląsk prowadzi 58:44. Na parkiecie miejsce koszykarzy zajęły cheerleaderki, które umilają czas oczekiwania na ostatnie dziesięć minut spotkania.

W pewnym momencie goście przegrywali tylko dziewięcioma punktami, ale po "trójkach" Fliegera i Kikowskiego dystans znów się powiększył. Śląsk prowadzi 55:40, a do końca trzeciej kwarty niespełna minuta.

Trzy minuty do końca kwarty. Śląsk prowadzi 49:34. Czas gra na korzyść wrocławian...

Między N. Kulonem a Jareckim doszło do słownego spięcia, w efekcie czego obaj zostali ukarani przewinieniami technicznymi. Dla rozgrywającego Śląska to czwarty faul w tym spotkaniu. Tymczasem za trzy trafił Kikowski, a w odpowiedzi efektowny wsad Perki. Śląsk prowadzi 45:31. Do końca tej kwarty sześć i pół minuty.

Na razie obraz gry nie zmienił się, Śląsk kontroluje wynik i utrzymuje się na w miarę bezpiecznym prowadzeniu. Po dwóch minutach tej części 42:29 dla WKS-u.

II KWARTA

Koniec pierwszej połowy, po której Śląsk prowadzi 38:26. Jak dotąd najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Flieger (10), a dla gości Barycz (8). Jeśli wrocławianie w drugiej połowie utrzymają intensywność gry w obronie, powinno być dobrze.

Między innymi dzięki dwóm "trójkom" Bochno goście zniwelowali straty do 13 oczek. Na półtorej minuty przed końcem kwarty jest 38:25 dla Śląska.

Rośnie przewaga Śląska! Na półmetku drugiej ćwiartki jest już 34:16!

Po trzech minutach 25:16 dla Śląska, a goście mają coraz większe pretensje do sędziów o ich decyzje.

I KWARTA

Koniec pierwszej kwarty. Śląsk prowadzi 21:12. Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucił Flieger (pięć), a dla gości Barycz (sześć). Jak dotąd może imponować gra w defensywie wrocławian, którzy przez większość czasu w pierwszej ćwiartce próbowali bronić na całym boisku.

2 min 34 s do końca kwarty. Na parkiecie pojawił się Adrian Mroczek-Truskowski, który przez ostatnie tygodnie leczył kontuzję. Tymczasem Polski Cukier odrobił część strat i przegrywa już tylko 9:14.

Kolejne udane akcje wrocławian zmusiły trenera Polskiego Cukru do wzięcia drugiego czasu. Po pięciu minutach rywalizacji Śląsk prowadzi aż 13:2!

6 min 27 s do końca tej części gry. Po "trójce" Diduszki wrocławianie prowadzą 9:2, a trener gości poprosił o czas. Jak dotąd Śląsk ma duże problemy z grą blisko kosza. Podopieczni Tomasza Jankowskiego oddali już pięć rzutów zza linii 6,75 m.

Za nami trzy minuty gry. Po rzutach wolnych Hyżego Śląsk prowadzi 6:2.

Już w pierwszej akcji mieliśmy walkę w parterze, co zwiastuje wielkie emocje. Pierwsze punkty rzutem za trzy zdobył Flieger.

19:15 - zaczynamy!

19:14 - pierwsze piątki obu drużyn: Śląsk - Hyży, M. Kulon, Gabiński, Flieger, Diduszko; Siden - Jarecki, Śmigielski, Żytko, Lisewski, Perka.

19:09 - sześć minut do rozpoczęcia gry, czas więc na oficjalną prezentację obu drużyn.

19:05 - a na trybunach kolejny koszykarze - były gracz Śląska, a dziś WKK Bartosz Diduszko oraz jego koledzy z zespołu, z którymi w weekend wywalczył awans do I ligi - Mirosław Łopatka, Mateusz Płatek, Jakub Koelner i Jan Grzeliński.

19:04 - "Marian Czajkowski najlepszym spikerem Polski!" i głośne "Marian! Marian! Marian!" - kibice Śląska pozdrawiają spikera.

19:00 - na kwadrans przed rozpoczęciem meczu na trybunach tylko kilak wolnych miejsc.

18:59 - swoją pracę rozpoczął właśnie spiker, który przywitał wszystkich kibiców. A dziś przy mikrofonie pan Marian Czajkowski!

18:55 - kibice Śląska niezbyt ciepło przyjęli gości z Torunia. "Jazda z kur...!" - słychać z sektora szalikowców.

18:47 - na trybunach pojawili się byli koszykarze Śląska, którzy zdobyli z klubem mistrzostwo Polski do lat 20 - Jarosław Zyskowski jr. i Kacper Sęk. W loży honorowej wojewoda Dolnego Śląska Aleksander Marek Skorupa.

18:45 - atmosfera w "Kosynierce" coraz bardziej gorąca. Hala zapełniła się już w dwóch trzecich, a fani jednych i drugich rozpoczęli rywalizację, kto głośniej będzie wspierał swoją drużynę.

18:40 - rozgrzewkę zakończyli już zawodnicy Polskiego Cukru i udali się do szatni. Chwilę później na parkiecie pojawili się wrocławianie.

18:35 - do rozpoczęcia meczu jeszcze 35 minut, ale hala "Kosynierka" powoli zapełnia się. Na trybunach jest już m.in. ok. 50-osobowa grupa fanów z Torunia.