Koszykówka. Bezcenny triumf Ślęzy nad Basketem. Koniec passy MKS-u

Rafał Bajko
Wrocławianki wygrały z Basketem w meczu za "cztery punkty".
Wrocławianki wygrały z Basketem w meczu za "cztery punkty". Ślęza Wrocław
W 15. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet dobiegła końca zwycięska passa MKS-u Polkowice. Ekipa Vadima Czeczuro uległa w Bydgoszczy Artego 44:80. Bardzo cenny triumf nad Basketem Gdynia odniosła z kolei Ślęza Wrocław (71:65).

Ślęza nadal musiała sobie radzić bez kontuzjowanej Katarzyny Krężel, za to do składu powróciła już Magdalena Leciejewska. W ekipie Algirdasa Paulauskasa zadebiutowała Marissa Kastanek i trzeba przyznać, że pomimo zaledwie 12 minut spędzonych na parkiecie, zaprezentowała się bardzo przyzwoicie.

Wrocławianki oddały w pierwszej połowie inicjatywę gdyniankom, przez co od początku trzeciej kwarty musiały odrabiać dziewięciopunktową stratę (29:38). Gospodynie za sprawą świetnie dysponowanej Sharnee Zoll doprowadziły ostatecznie do remisu, a w ostatnich 10 minutach okazały się skuteczniejsze. Ślęza dzięki temu zwycięstwu odskoczyła w tabeli Basketowi na jedno oczko.

Dobiegła z kolei końca kapitalna passa MKS-u Polkowice. Ekipa Vadima Czeczuro wygrała aż 11 spotkań z rzędu, ale dziś musiała uznać wyższość Artego Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski nie pozwoliły w pierwszej kwarcie zdobyć MKS-owi ani jednego punktu! Same rzuciły 24. Gdy po kilku minutach kolejnej odsłony, dołożyły jeszcze osiem oczek, na tablicy wyników widniało 32:0. To praktycznie przesądziło losy całego meczu.

Tauron Basket Liga Kobiet
Ślęza Wrocław - Basket 90 Gdynia 71:65 (19:15, 10:23, 21:12, 21:15)
Ślęza: Zoll 19 (2x3), Shegog 17, Śnieżek 14, Linkeviciene 2, Mistygacz - Sulciute 9, Kastanek 7 (1), Leciejewska 3 (1), Sklepowicz.
Basket: Skerovic 14 (2x3), Johnson 12, A. Bibrzycka 8, Troina 5 (1), Podgórna - Suknarowska 13 (1), Kotnis 10, M.Bibrzycka 3 (1).

Artego Bydgoszcz - MKS Polkowice 80:44 (24:0, 19:12, 21:20, 16:12)
Artego: Międzik 17 (5x3), Carter 13, Koc 11 (1), McBride 9 , Morris 7 (1) - Reid 15 (1), Pawlak 4, Faleńczyk 2, Szybała 2.
MKS: Greene 10, Diaz 5 (1), Stankiewicz 4 (1), Michael 4, Schmidt 2 - Gala 12 (1), Nowacka 7 (1), Żukowska.

Pozostałe mecze 15. kolejki: Widzew Łódź - Energa Toruń 63:66, KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 58:47, MKK Siedlce - Pszczółka AZS UMCS Lublin 63:80, JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Wisła Can-Pack Kraków 67:75.