Koniec z nudną deweloperką we Wrocławiu? Powstaje ciekawy budynek mieszkalny

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Firma Ideograf projektująca budynek mieszkalny przy ul. Braniborskiej czerpała inspirację z wrocławskich kamienic
Firma Ideograf projektująca budynek mieszkalny przy ul. Braniborskiej czerpała inspirację z wrocławskich kamienic Wizualizacja Ideograf
Teren Wrocławia to jeden wielki plac budowy. Przebudowywane są drogi, torowiska, budowane są baseny, a deweloperzy co chwilę stawiają nowe bloki. Większość budynków mieszkalnych wygląda podobnie. Z konwencji próbuje wyłamać się ten powstający przy ul. Braniborskiej.

"Szukaliśmy inspiracji we wrocławskich kamienicach. Oczywiście na tyle, na ile ludzie znad morza mogą wejść w skórę wrocławianina. Chcieliśmy nawiązać do kamienic, może nie zupełnie jeden do jednego, jednak te łuki w budynkach we Wrocławiu są bardzo charakterystyczne" - mówi mgr inż. arch. Paulina Czurak-Czapiewska z sopockiej firmy Ideograf, która zaprojektowała budynek.

Okazały budynek mieszkalny przy ul. Braniborskiej 58-68 ma mieć łącznie ok. 18 tys. m kw. powierzchni. Mimo, że wygląda na zrobiony z cegły, to jest to tylko jego elewacja, która ją imituje.

"W dzisiejszych czasach budowanie tylko z cegły jest finansowo nierealne" - dodaje Paulina Czurak-Czapiewska.

Obiekt powstaje w systemie najmu instytucjonalnego. Oznacza to, że mieszkania będą wynajmowane długoterminowo od profesjonalnej firmy, która będzie zarządzała budynkiem. W Polsce jest to nowość, chociaż ten sektor prężnie się rozwija. Dokładne ceny najmu nie są jeszcze znane, ale kwoty mają być zbliżone do tych, jakie są oferowane przez prywatnych właścicieli mieszkań.

-"Plusów najmu mieszkania w takim systemie jest sporo. Przede wszystkim, istnieje możliwość przeprowadzenia całego procesu na odległość, od oględzin lokalu po podpisania umowy, co w dzisiejszych czasach jest niewątpliwym atutem. Stroną umowy jest firma, co również zapewnia bezpieczeństwo i jest korzystną sytuacją chociażby z punktu widzenia wynajmu takich lokali np. przez firmy dla swoich pracowników. Dodatkowo w tego typu obiektach często możemy liczyć na udogodnienia tj. zagospodarowanie części wspólnych na coworking czy siłownię, całodobową ochronę, czy możliwość zamówienia usługi sprzątania - tłumaczy Natalia Ortmann, Asystentka Zarządu Dekpol Deweloper.

Spółka Dekpol Deweloper już otrzymała pozwolenie na budowę tego ciekawego piętrowca. Planowo ma się ona zakończyć w 2024 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

iPolitycznie - Robert Telus o rozwiązaniu problemu zboża - skrót

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

W
Werto
Ci co wydaja pozwolenia na budowę powinni żadać od deweloperów również oryginalności i pondczasowości w projektach aby ukrócić stawianie koszmarków które już bezpowrotnie oszpacą Wrocław.
W
Werto
Oby wiecej takich projektów powstawało. Jest naprawdę fajny i ładny. Odbiega swoim wygladem od dzikiej deweloperki stawiającej gnioty gdzie popadnie byleby tylko kasę zgarąc bo obecnie sprzedają się wszystkie koszmarki.
w
www
Zgadza się ten budynek ma w sobie coś a nie jest tandetnym kwadratowym klockiem jakich pełno i to nawet w centrum miasta gdzie wypadałoby zaczerpnąc ze starego dobrego stylu ponadczasowego.
A
Asia
Dziwię się ludziom którzy wynajmują mieszkanie.Placicie czynsz i opłaty o wiele większe niż rata kredytu.Roznica jest w tym ze wynajmowane nigdy nie będzie Wasze a tak mieszkanie bedzie Wasze lub waszych dzieci To jest lokata kapitalu
G
Gość
Projektanta naprawdę poniosło z terenem zielonym za budynkiem (zdjęcie nr 2). Przed budynkiem posadził dwa kijki zamiast drzew w zabetonowanych donicach, za to za budynkiem - wirtualny park, w którym można będzie oddychać wirtualnym powietrzem.
G
Gość
Czyli zwykły blok, tylko wykończony cegłą i na parterze witryny będą nie prostokątne, tylko półokrągłe.
G
Gość
27 listopada, 9:16, Gość:

Czy będą jeszcze kiedyś budowane mieszkania do zamieszkania w nich? Tak mają wyglądać te "mieszkania dla młodych"? Przez całe życie wynajmowane?

Dlaczego Wrocław jest miastem ,w którym nie dba się o zachowanie jego stylu architektonicznego - szkoły berlińskiej, nawet w centrum obok starych obiektów. Wrocław staje się zlepkiem szpetnych budowli. Popatrzcie na Pragę jak architekt i urbanista miejski dba o zachowanie stylu - tak jest w każdym mieście na Zachodzie. Już prawdziwych architektów i urbanistów we Wrocławiu nie ma - wszem i wobec tylko wizje - zwłaszcza przy starej architekturze, którą odbudowano wg planów niemieckich. Poziom technikum budowlanego. Nie ma architekta miejskiego odpowiedzialnego za utrzymanie najwyższego stylu architektonicznego miasta

G
Gość
Czy będą jeszcze kiedyś budowane mieszkania do zamieszkania w nich? Tak mają wyglądać te "mieszkania dla młodych"? Przez całe życie wynajmowane?
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie