Kolejne Delfinki powstaną wkrótce na Dolnym Śląsku

Materiał partnera zewnętrznego
Pływalnię Delfinek otwarto m.in. w Kątach Wrocławskich
Pływalnię Delfinek otwarto m.in. w Kątach Wrocławskich
W ramach programu „Dolnośląski Delfinek” powstało już 6 krytych pływalni. W budowie jest jeszcze obiekt w Szczawnie-Zdroju, a kolejne powstaną w Żmigrodzie i Gromadce.

„Dolnośląski Delfinek” jest autorskim programem samorządu województwa. Zakłada on budowę małych, krytych pływalni z czterotorową niecką basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 m do 1,35 m przy istniejących w naszym regionie szkołach. W ubiegłym roku zostały otwarte pływalnie w Chocianowie, Głuszycy, Górze, Strzegomiu, Twardogórze i Kątach Wrocławskich. Uczniowie realizują w nich program powszechnej nauki pływania pn. „Umiem pływać”. Delfinki są w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć szkolnych, np. w godz. 16-22, a także w weekendy, ferie i wakacje są udostępniane mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych.
Kolejna pływalnia, która zostanie otwarta, to obiekt w Szczawnie-Zdroju. Planowany termin oddania do użytku to 30 czerwca 2020 r. Program realizuje też Gmina Żmigród, która ma gotowy projekt, pozwolenie na budowę i umowę na dofinansowanie z urzędem marszałkowskim. Gmina czeka na decyzję Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie udzielenia dotacji na tę inwestycję ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2021 r. Natomiast w miejsce Jeleniej Góry, która zrezygnowała z udziału w programie, do projektu włączono Gminę Gromadka. Gmina posiada już gotowy projekt i pozwolenie na budowę, a także przyznano jej dotację z budżetu województwa. Gromadka jest w podobnej sytuacji jak Żmigród - czeka na podjęcie decyzji przez MSiT w sprawie przyznania dotacji. Tutaj przewidywany termin oddania pływalni do użytku to 30 czerwiec 2021 r.

Komentarz

Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego: Delfinki powstały w miejscowościach, w których nie było pływalni, a rodzice na naukę pływania musieli dowozić swoje pociechy do okolicznych miast. Powstałe w ramach programu pływalnie dysponują często ogólnodostępnymi saunami i jacuzzi.

Dodaj ogłoszenie