Kolejna pewna wygrana piłkarek ręcznych Zagłębia. Miedziowe lepsze od MKS-u Gniezno

OPRAC.: Dawid Foltyniewicz
KGHM MKS Zagłębie Lubin
PIŁKA RĘCZNA. Kolejny znakomity mecz aktualnych mistrzyń Polski i kolejna pewna wygrana. KGHM MKS Zagłębie Lubin zwyciężyło w Gnieźnie różnicą dziewięciu bramek 34:25, prowadząc do przerwy 17:12. Miedziowe umocniły się na pierwszym miejscu w tabeli ORLEN Superligi Kobiet.

KGHM MKS Zagłębie Lubin nie zatrzymuje się w Orlen Superlidze Kobiet i śmiało kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając z kolejnymi rywalami pewnie lub bardzo pewnie. Tym razem zawodniczki Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej bardzo pewnie pokonały na wyjeździe MKS URBIS Gniezno.

Spotkanie było wyrównane, ale tylko przez pierwszy kwadrans. Wówczas na tablicy wyników był remis po 7, ale później na parkiecie inicjatywę przejęły aktualne mistrzynie Polski i zarazem liderki ORLEN Superligi Kobiet. Przez kolejne sześć minut gospodynie trafiły tylko raz, Miedziowe zdobyły w tym czasie pięć bramek i skutecznie budowały swoją przewagę. Do przerwy było 17:12 dla KGHM MKS Zagłębia Lubin, które grało bardzo dobre zawody, przede wszystkim w defensywie. Lubinianki skutecznie utrudniały życie rywalkom, które miały spore problemy ze zdobywaniem bramek. Inaczej było w przypadku liderek rozgrywek. KGHM MKS Zagłębie Lubin w drugiej połowie jeszcze bardziej zdominowało zespół z Gniezna i wygrało pewnie różnicą dziewięciu trafień.

MKS URBIS Gniezno – KGHM MKS Zagłębie Lubin 25:34 (12:17)
MKS URBIS: Hypka, Hoffmann, Konieczna – Hartman 9/5, Łęgowska 6/1, Nurka, Bartkowiak 2, Lipok 2, Siwka 2, Chojnacka, Giszczyńska, Kuriata, Schlabs, Szczepanik, Wabińska, Widuch.
KGHM MKS Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska 2, Grzyb 1, Przywara, Górna 8/2, Zych 1, Drabik 3, Michalak 6, Bujnochova 4/1, Kochaniak-Sala 5, Matieli 4, Jureńczyk, Milojević.