MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kilkudziesięciu rodziców wyłudziło stypendia szkolne. Przynosili fałszywe rachunki i faktury

JU
Marcin Osman/zdjęcie ilustracyjne
52 osoby usłyszały zarzuty oszustwa i posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. W większości to rodzice, którzy pobierali od miasta stypendia szkolne na zakup artykułów szkolnych, podręczników czy odzieży sportowej dla swoich dzieci. Zakupów wcale nie robili, a rozliczając się ze stypendiów, przedstawiali fałszywe rachunki i faktury.

Do oszustw dochodziło w Jeleniej Górze. - Nielegalny proceder polegał na tym, że rodzicom, którzy spełniali warunki formalne przyznawano stypendia szkolne na zakup artykułów szkolnych czy odzieży sportowej. Stypendia w wysokości od 548 zł do 822 zł wypłacane były po przedstawieniu rachunków, faktur dokumentujących zakup. Jak ustalili funkcjonariusze wystawione dokumenty okazały się fałszywe, a żadne zakupy nie były zrealizowane - informuje podinsp. Edyta Bagrowska z komendy w Jeleniej Górze.

Oprócz kilkudziesięciu rodziców w nielegalnym przedsięwzięciu wzięły udział także dwie jeleniogórzanki (w wieku 43 i 54 lata). - Jedna z nich bezpłatnie lub za drobną opłatą wystawiała fałszywe rachunki i faktury, a druga sprzedawała opieczętowane faktury in blanco - wyjaśnia podinsp. Bagrowska.

Straty miasta Jelenia Góra wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. - W wielu przypadkach zapadły już wyroki, a osoby te poddały się dobrowolnie karze - mówi podinsp. Bagrowska. Jak przekonują policjanci, którzy nad tą sprawą pracują od ubiegłego roku, sprawa ta ma charakter rozwojowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska