Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jest wykonawca przebudowy ul. Zagłoby. Prace ruszą w maju

Celina Marchewka
Celina Marchewka
Jest wykonawca przebudowy ul. Zagłoby. Prace ruszą w maju
Jest wykonawca przebudowy ul. Zagłoby. Prace ruszą w maju Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Przebudowa nieco ponad dwustumetrowego odcinka ulicy Zagłoby na wrocławskich Żernikach będzie kosztowała milion złotych. ZDiUM właśnie wybrał wykonawcę prac. Remont ma się rozpocząć za 2-3 tygodnie. Odnowiona zostanie na razie tylko najbardziej zniszczona część ulicy. Przebudowy całości mieszkańcy osiedla domagają się od kilku lat.

Prace na ulicy Zagłoby na wrocławskim osiedlu Żerniki ruszą w maju. Przebudowany zostanie odcinek pomiędzy ulicami Jana Skrzetuskiego a Basi Wołodyjowskiej. Mierzy on 211 metrów. ZDiUM sprawdził 9 ofert, jakie wpłynęły do nich w ramach przetargu. Najlepszą złożyła firma Eurovia Polska S.A z Bielan Wrocławskich. Miasto za remont zapłaci nieco ponad 1 mln zł.

Na razie ulica Zagłoby, którą wiele osób dociera do swoich domów oraz do jednego z większych wrocławskich osiedli, bardziej przypomina polną ścieżkę, niż drogę w mieście. Jej część nie jest pokryta żadną nawierzchnią, dalej asfalt kiedyś położono, ale przez lata kompletnie się on zniszczył. Przez Zagłoby trudno przejechać samochodem, czy rowerem, a nawet przejść piechotą po opadach.

Teraz sytuacja ma się zmienić. Przebudowana będzie najbardziej zniszczona część ulicy. Powstanie tam jezdnia o szerokości 5 metrów oraz chodnik. Wykonane zostaną także kanały technologiczne i odwodnienie. Wykonawca będzie miał na wszystko 4 miesiące.

Mieszkańcy o remont ulicy Zagłoby walczą od kilku lat. Już w 2017 otrzymali informację, że oferty na jej przebudowę miały być przyjmowane pod koniec roku. Później terminy realizacji przekładano w czasie.

Ewa Mazur, rzecznik ZDiUM we Wrocławiu w rozmowie z portalem GazetaWroclawska.pl wyjaśniała, że proces projektowy remontu ulicy Zagłoby rozpoczął się w 2018 roku, ale pojawiły się komplikacje.

- Realizacja przesunęła się z zeszłego roku, gdyż dość długo trwał proces projektowania oraz pozyskanie niezbędnych uzgodnień i zezwoleń - tłumaczyła Ewa Mazur.

Dla mieszkańców istotne jest, żeby urzędnicy nie poprzestali na tym etapie remontu. Przebudować trzeba bowiem 750 metrów ulicy, a nie 211. Ewa Mazur zapewniła, że dalszy fragment jest obecnie w fazie projektowania i pozyskiwania zezwoleń i na pewno także zostanie wyremontowany. Będzie to odcinek do działki nr 301/2, czyli wysokości strumienia, który przepływa przez ulicę Zagłoby.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska