Euroliga kobiet: Dogrywka i porażka w Polkowicach

PK
Znakomite widowisko obejrzeli kibice koszykówki, którzy wybrali się na inaugurację kobiecej Euroligi w Polkowicach. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu i jednej dogrywce miejscowe CCC przegrało z USO Mondevill 82:86.

Mecz znacznie lepiej zaczęły Francuzki, które po kilku akcjach prowadziły już 7:0. Mylił się jednak ten, kto sądził, że w dalszej części rywalizacji przewaga przyjezdnych będzie się powiększać. Wicemistrzynie Polski błyskawicznie wróciły na właściwe tory i już do końca walczyły z rywalkami jak równe z równymi.

By podkreślić, jak bardzo zacięte było to spotkanie, wystarczy wspomnieć, że aż dwanaście razy zmieniało się prowadzenie. Jedenaście razy po rzutach jednych i drugich na tablicy świetl-nej pojawiał się remis. Tak było również po zakończeniu czwartej kwarty, choć polkowiczanki miały kilka okazji, by jeszcze przed dogrywką zapewnić sobie zwycięstwo.

W 33 minucie CCC wygrywało 73:68 i było to najwyższe prowadzenie zespołu trenera Jacka Winnickiego. Niestety, im bliżej było końca tego spotkania, tym polkowiczanki popełniały coraz więcej błędów. Mimo to i tak miały szansę na końcowy triumf.

Na niespełna pół minuty przed syreną był remis po 79. Akcję ofensywną miały miejscowe, ale piłkę straciła Laia Palau. Fortuna uśmiechnęła się do pomarańczowych jeszcze raz, bo na pięć sekund przed końcem znów posiadały piłkę po wcześniejszej nieudanej akcji Mondeville. Trener Winnicki poprosił o czas, ale jego instrukcje na nic się zdały. CCC nie potrafiło umieścić piłki w koszu i potrzebna była dogrywka.

W niej nasze zawodniczki długo nie potrafiły zdobył punktów, ale rywalki też nie imponowały. Losy spotkania rozstrzygnęły się na 16 sekund przed końcem. Przy stanie 81:83 dwóch rzutów wolnych nie wykorzystała Valeriya Musina. Problemów na linii nie miały Francuzki i to one cieszyły się z wygranej.

CCC Polkowice - USO Mondeville 82:86 (21:27, 25:18, 20:21, 13:13, dogrywka 3:7)
CCC:
Ogwumike 21 (1), Bereżyńska 15 (1), Palau 10, Majewska 9 (1), Leciejewska 8, Snell 8 (2), Musina 4, Owczarzak 4, Mistygacz 3 (1).
USO: Coulibaly 21, Lassiter 19 (1), Sharp 16 (2), Kamba 9, Paugaite 8, Tanqueray 7 (1), Konate 5 (1), Minte 1, Mbuyamba 0.

Pozostałe wyniki 1. kolejki grupy C Euroligi kobiet: Novi Zagrzeb - Galatasaray Stambuł 48:79, ZVVZ USK Praga - Perfumerias Avenida 56:62.Pauza: UMMC Jekaterynburg.

Zestaw par 2. kolejki: Perfumerias Avenida - CCC Polkowice (30.10, godz. 20.30), Galatasaray Stambuł - ZVVZ USK Praga (31.10, godz. 18), UMMC Jekaterynburg - Novi Zagrzeb (31.10, godz. 19). Pauza: USO Mondeville.