Euroliga Kobiet. CCC Polkowice - ZVVZ USK Praga 74:79

MW
CCC Polkowice
W meczu ostatniej kolejki Euroligi Kobiet drużyna CCC Polkowice przegrała z zespołem ZVVZ USK Praga 74:79. Mistrzynie Polski, mimo porażki awansowały do fazy play off europejskich rozgrywek. Zespół z Dolnego Śląska znalazł się w gronie ośmiu najlepszych zespołów w Europie.

Nadezhda Orenburg, czyli zespół z którym polkowiczanki walczyły o bezpośredni awans z grupy do play offów przegrał z Familą Schio 50:82. Ten rezultat przeciwniczek dawał awans ekipie z Dolnego Śląska, mimo dzisiejszej porażki.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Jedna, jak i druga drużyna walczyły o każdy centymetr boiska. Mistrzynie Polski były niezwykle zmotywowane, czuć było chemię w tym zespole. Trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty polkowiczanki odskoczyły przeciwniczkom na cztery punkty. Świetną pracę wykonywała koszykarka CCC Temi Fagbenle, która kończyła celnie akcje pod koszem. Pod koniec odsłony dwie kluczowe piłki przejęła koszykarka gospodyń Tiffany Hayes. Pierwsza część partii zakończyła się wynikem 28:18 dla CCC.

W drugiej kwarcie gospodynie powiększały swój przewagę. Podopieczne Marosa Kovacika grały agresywny, szybki basket, który był za dynamiczny dla przeciwniczek z Pragi. Pod koniec odsłony przyjezdny zespół się przebudził i zaczął wykorzystywać nieskuteczność polkowiczanek. Ostatecznie mistrzynie Polski schodziły do szatni z pięciopunktową przewagą.

Po przerwie gra zaczęła się stawać brzydka i z dużą ilością fauli, których konsekwencją były rzuty osobiste. Polkowiczanki mimo, że walczyły w obronie, jak lwy, to w ataku grały z mniejszą skutecznością. Błędy polkowiczanek wykorzystywała dziś fenomenalnie dysponowana środkowa ZVVZ Rezan, która zdobyła w całym spotkaniu 22 punkty.

W decydującej odsłonie zawodniczki z Pragi odrobiły stary i zaczęły kontrolować spotkanie. Polkowiczanki walczyły do ostatnich sekund, ale to rywalki były dziś lepsze.

Mimo porażki CCC znalazło się w gronie ośmiu najlepszych koszykarskich zespołów w Europie. Drużyna z Dolnego Śląska wywalczyła ostatnie czwarte miejsce premiowane awansem.

CCC Polkowice - ZVVZ USK Praga 74:79 (28:18, 12:17, 14:21, 20:23)

CCC: Fagbenle 23, Leedham 11, Thomas 10, Hayes 10, Gajda 9, Kaczmarczyk 5, Kaltsidou 4, Puss 2.
ZVVZ: Rezan 22, Elhotova 17, Thomas 14, Oblak 13, Ayayi 11, Harrison 2.