Dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Ścinawy. Powstanie nowy most

Materiał partnera zewnętrznego
Istniejący obecnie most ma ponad 100 lat i jest w złym stanie technicznym, obowiązuje na nim ograniczenie do 15 ton
Istniejący obecnie most ma ponad 100 lat i jest w złym stanie technicznym, obowiązuje na nim ograniczenie do 15 ton Piotr Krzyżanowski
Jest zielone światło dla budowy nowej przeprawy w Ścinawie. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekazało samorządowi województwa decyzję, dzięki której ruszą prace projektowe tej ważnej inwestycji.

Istniejący dziś w ciągu drogi krajowej nr 36 most w Ścinawie ma już ponad sto lat. Ze względu na jego zły stan techniczny wprowadzone zostało ograniczenie obciążania go przez transport ciężarowy do 15 ton. Decyzja, którą przekazał samorządowi województwa sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda, oznacza, że resort pozytywnie zaopiniował wniosek samorządu o wsparcie finansowe inwestycji i dofinansuje jej pierwszy etap kwotą 3,8 mln zł.

− To dobra wiadomość dla nas i znacząca pomoc. Całkowity koszt przygotowania dokumentacji projektowej poprzedzającej budowę mostu to około 4,8 mln zł. Dla samorządu województwa, które odpowiada za tę inwestycję, takie dofinansowanie jest ważnym wsparciem - mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Nowa przeprawa zostanie zaprojektowana według najwyższych standardów dotyczących bezpieczeństwa, nośności i innych warunków technicznych. Wszystko po to, aby poza małym transportem lokalnym mogła służyć również transportowi ciężarowemu, łącząc zagłębie miedziowe z pozostałą częścią Dolnego Śląska i Polski.

Pieniądze przekazane przez ministerstwo będą pochodzić z rządowego programu Mosty dla Regionów.

Jego głównym celem jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W programie przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, tj. na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich.

fot. UMWD

Dariusz Stasiak,
radny województwa

− Budowa nowego mostu według wstępnych szacunków pochłonie około 100 milionów złotych. Dlatego dobra ocena z ministerstwa dla wniosku złożonego przez nasz samorząd o przyznanie dodatkowych pieniędzy na projekt to oszczędność w budżecie województwa.
============06 BS Zdjęcie Podpis (47424081)============

Istniejący obecnie most ma ponad 100 lat i jest w złym stanie technicznym, obowiązuje na nim ograniczenie do 15 ton
fot. Piotr Krzyżanowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska