Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Handlowe Wroclavia z pomocą dla personelu medycznego

materiał informacyjny
Pandemia koronawirusa to sytuacja bezprecedensowa, która zmienia sposób myślenia, życia i pracy w ujęciu globalnym. Każdego dnia na pierwszej linii frontu z rozprzestrzeniającym się wirusem walczą pracownicy placówek ochrony zdrowia. W odpowiedzi na ich potrzeby, dyrekcja Centrum Handlowego Wroclavia zdecydowała o zorganizowaniu akcji pomocowej.

Wroclavia należy do grupy Unibail-Rodmaco-Westfield, która działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu zawsze traktowała priorytetowo.

W czasie epidemii nie może być inaczej – podkreśla Małgorzata Woźniak, dyrektor Wroclavii. – Jesteśmy zainteresowani naszymi sąsiadami i uważnie słuchamy próśb o wsparcie lokalnych inicjatyw. Widząc, jak wielkim poświęceniem każdego dnia wykazują się pracownicy placówek medycznych, naszą pomoc skierowaliśmy właśnie do nich.

Dyrekcja Wroclavii zdecydowała m.in. o włączeniu się w akcję #NaRatunekRatownikom i przekazała prowiant dla ratowników medycznych z Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej. Produkty spożywcze o długim terminie ważności zabezpieczają personel na wypadek sytuacji, w której placówka zostałaby objęta kwarantanną. Tak stało się do tej pory we Wrocławiu m.in. na oddziale onkologicznym w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego.

Wroclavia przekazała również darowiznę na rzecz akcji, w ramach której powstają przyłbice ochronne dla pracowników służb medycznych. Wykorzystywana do tego jest technika druku 3D. Do tej pory organizatorzy akcji przekazali do dolnośląskich szpitali prawie 3,5 tysiąca przyłbic. Blisko tysiąc kolejnych powstanie dzięki wsparciu udzielonemu przez Wroclavię. Środki ochrony trafią do lekarzy i ratowników szybko, bo produkcja jednej przyłbicy trwa kilkanaście sekund. W efekcie akcji przyłbicę otrzyma nawet co 3 pracownik służby zdrowia na Dolnym Śląsku. Zobacz TUTAJ

Pandemia to czas, w którym należy się zjednoczyć i działać razem, aby pokonać kryzys. W czasie, który jest trudny pod wieloma względami, potrzebę zrobienia „czegoś dobrego” traktujemy jako obowiązek – podsumowuje Małgorzata Woźniak.

Grupa Unibail-Rodmaco-Westfield działania wspierające służby medyczne i inicjatywy lokalne w dobie epidemii traktuje jako oczywisty obowiązek. Oprócz Wroclavii, tego rodzaju aktywność podjęły inne centra handlowe należące do grupy URW Polsce, które działają w Warszawie. Westfield Arkadia pomaga rodzinom zmagającym się z problemami finansowymi, dostarczając im podstawowe produkty spożywcze, wspiera też zakup artykułów ochronnych dla szpitala zakaźnego na Woli. Podobne działania podjęła Galeria Mokotów, która wspiera szpital MSWiA oraz CH Ursynów pomagające Instytutowi Onkologii. Galeria Wileńska zaangażowała się w pomoc osobom samotnym i seniorom, wspierając inicjatywę dostarczania im posiłków z praskich restauracji.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska