Burze przeszły przez Dolny Śląsk [GDZIE JEST BURZA, RADAR BURZOWY, 12.06. RADAR ONLINE]

szZaktualizowano 
Lwówek Śląski, ok. godz. 21.40 użytkownik hbbox Zello kanał DLW112
Burze z silnym deszczem i wiatrem pojawiły się na Dolnym Śląsku w środę ok. godz. 20. Na szczęście miały przebieg nieco lżejszy, niż można było się spodziewać.

Aktualizacja, czwartek godz. 06.30
Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w regionie nie doszło do poważniejszych zdarzeń związanych z burzami w naszym regionie.

Aktualizacja godz. 23.45
Obecnie w regionie nie notujemy burz, a jedynie opady deszczu pojawiające się na zachodzie województwa. Miejscami na krańcach zachodnich rozwija się konwekcja, która przynosi lokalne wyładowania - informuje fanpage Meteo Alert-Dolny Śląsk.

W kolejnych godzinach w dalszym ciągu nie wyklucza się pojawienia kolejnych burz oraz opadów deszczu.

Przypomnijmy, że ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje do godz. 8 w czwartek.

Aktualizacja godz. 22.30
Jak informuje fanpage Meteo Alert-Dolny Śląsk silna burza ma miejsce w rejonie Lwówka Śląskiego, Lubomierza oraz Jeleniej Góry. Generuje intensywne opady deszczu, sporą ilość doziemnych wyładowań. Możliwy lokalnie grad.

Aktualizacja godz. 21.30
Awarie energetyczne w miejscowościach, gdzie burza pojawiła się jako pierwsza:

  • Olszyna, ulice: Legnicka, Trzeciego Maja, Curie Skłodowskiej, Wolności, Świerczewskiego, Kamienna, Chopina, Szkolna, Piękna, Sienkiewicza, 3 Maja, Górna, 1 Maja, Marchlewskiego, Kolejowa, Osiedle, Żymierskiego, Mickiewicza, Polna;
  • Olszyna Dolna, ulica Jałowiec
  • Lubań, ulice: Aleja Niepodległości, Leśna, Groblowa, Fortowa, Skalnicza, Żołnierska, Stawowa,
  • Biedrzychowice, Jałowiec, Kościelnik Dolny, Krzewie Małe, Kościelnik, Grodnica, Janówka, Bożkowice

Aktualizacja godz. 20.30
Na szczęście, przynajmniej na razie, intensywność burzy jest znacznie mniejsza niż u naszych zachodnich i południowych sąsiadów. W Niemczech niedaleko granicy z Polską padał grad o średnicy 2 cm, a wiatr dochodził w porywach do 90 km/h

***
Dla powiatów zgorzeleckiego, lubańskiego, bolesławieckiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego i polkowickiego wydano ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami spodziewanymi w godzinach 19 - 22.

W czasie burz spodziewane są nawalne opady deszczu do 40 mm, silny wiatr do 90 km/h, grad do 3 cm.

Dla całego regionu, w tym Wrocławia, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie dla reszty regionu obowiązuje od północy do godz. 8 w środę.

GDZIE JEST BURZA? RADAR BURZOWY POLSKA (MAPA BURZOWA ONLINE)
Mapa burzowa Polski

Burza dziś w Polsce? Poniżej sprawdź ostrzeżenia meteorologiczne dla Polski

GDZIE JEST BURZA? OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE DLA POLSKI ONLINE
Mapa ostrzeżeń dla Polski

Źródło: http://burze.dzis.net

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Monika

W Trzebnicy grzmiało i lekko padało.

Jeny w tygodniu były takie gorączki że cała bielizna się do mnie kleiła fuuuuu najgorzej było we wro smród od ludzi niemożliwy😷😷😷😷czy wy nie czujecie że jebie.cie petami i niemytym ciałem?.???ja pier.dole jak można żyć z takim palącym smrodem pod jednym dachem?????KA TA STRO FA!!!!!.

w
wkurzona
2019-06-12T22:45:11 02:00, FAK:

Na ch** te alerty dla Wrocławia? Może jakiś geniusz co je wysyła chce się założyć powiedzmy o jakieś skromne pół banieczki, że żadnej burzy nie będzie? Co najwyżej gdzieś na horyzoncie może coś piernie, ale we Wrocławiu żadna burza nas nie najdzie, LOL!

2019-06-12T23:45:32 02:00, sorthos:

Jak byś alertu nie dostał, a sypnęłoby gradem to później byś sapał dlaczego nie ma żadnego alertu. Masz alert to możesz sobie zobaczyć w internecie którędy przemieszcza się burza i w miarę potrzeby zabezpieczyć swoje mienie.

Skasuj smsa i nie napinaj się tyle.

2019-06-13T11:12:38 02:00, Wrocławianin 44:

@sorthos czy shrotos. Też potrafię wysyłać esemesy. Mogę codziennie (tylko ja bym pisał ewentualnie o procentowym prawdopodobieństwie a nie siał panikę). Te wszystkie prognozy są o kant ch.ja. Lepiej reumatyka się zapytać czy będzie padać, niż ekipy ze sprzętem za miliony. PS Przy okazji: Wrocław staje się co raz bardziej zasyfiałą ruiną.

Kiedyś nie było telefonów komórkowych i jak miała być burza to była, każdy wiedział co ma robić. Teraz robi się z ludzi idiotów, jak by to była jakaś nowość - burza. To jest upokarzające informowani ludzi myślących o zjawiskach atmosferycznych

G
Gość
2019-06-13T06:05:50 02:00, OTO wrocławska:

CZYLI GÓWNO PRAWDA ...CZYLI wyborcza bis , 100% NIEPRAWDY , BREDNIE , KŁAMSTWA , ANTYPOLSKA PROPAGANDA ........I GDZIE BURZE ?! GDZIE SZWAJCARIA ?! ..GDZIE ZURICH ? : )

Zrobili se wycieczkę do Zegrza za 25 tysięcy :(

W
Wrocławianin 44
2019-06-12T22:45:11 02:00, FAK:

Na ch** te alerty dla Wrocławia? Może jakiś geniusz co je wysyła chce się założyć powiedzmy o jakieś skromne pół banieczki, że żadnej burzy nie będzie? Co najwyżej gdzieś na horyzoncie może coś piernie, ale we Wrocławiu żadna burza nas nie najdzie, LOL!

2019-06-12T23:45:32 02:00, sorthos:

Jak byś alertu nie dostał, a sypnęłoby gradem to później byś sapał dlaczego nie ma żadnego alertu. Masz alert to możesz sobie zobaczyć w internecie którędy przemieszcza się burza i w miarę potrzeby zabezpieczyć swoje mienie.

Skasuj smsa i nie napinaj się tyle.

@sorthos czy shrotos. Też potrafię wysyłać esemesy. Mogę codziennie (tylko ja bym pisał ewentualnie o procentowym prawdopodobieństwie a nie siał panikę). Te wszystkie prognozy są o kant ch.ja. Lepiej reumatyka się zapytać czy będzie padać, niż ekipy ze sprzętem za miliony. PS Przy okazji: Wrocław staje się co raz bardziej zasyfiałą ruiną.

G
Gość

No i co, znowu debile z RCB narobili zamieszania, a burzy jak nie było tak nie ma. Jeszcze kilka takich faków i nikt nie będzie wierzył w te komunikaty. Żeby tylko dało się jakoś ten spam wyłączyć.

G
Gość
2019-06-12T20:26:59 02:00, Gość:

babci sranie! nasze parszywe miasto znowu ominie! jesu .. można umrzeć z gorąca

2019-06-12T20:52:29 02:00, Gość:

Parszywe miasto,

to się wyprowadz

2019-06-13T06:44:08 02:00, Gość:

Dlaczego on ma się wyprowadzić? Niech się miasto wyprowadzi... Od kilku lat lat Wrocław stał się miastem trudnym do życia. Każdy mieszkaniec Wrocławia pamięta jak było a jak jest...

Dziękuję za wsparcie. To krzyk rozpaczy. Teraz nawet nie mamy się gdzie chłodzić, a tyle basenów było. Jestem 4. pokoleniem mieszkającym w tym mieście. Wiem jak tutaj było. PS. Trzeba nazwać powrót zazielenić miasto, aby częściej padało.

j
jun

Susza , susza , susza ... Tylko wirtualne deszcze i burze.

G
Gość
2019-06-12T20:26:59 02:00, Gość:

babci sranie! nasze parszywe miasto znowu ominie! jesu .. można umrzeć z gorąca

2019-06-12T20:52:29 02:00, Gość:

Parszywe miasto,

to się wyprowadz

Dlaczego on ma się wyprowadzić? Niech się miasto wyprowadzi... Od kilku lat lat Wrocław stał się miastem trudnym do życia. Każdy mieszkaniec Wrocławia pamięta jak było a jak jest...

G
Gość
2019-06-12T22:50:24 02:00, Mieszkaniec:

Dobrze, ze informacji nt burz nie podał dziennikarz M.Kruk.

To by sensacja byla....

...i przekłamania.

Ten akurat jako nieliczny potrafi napisać co we Wrocławiu jest nie tak. I nie owija w bawełnę... Miałeś na myśli na pewno Rybaka który swoim kunsztem literacko-dziennikarskim świat zakłamuje..

O
OTO wrocławska

CZYLI GÓWNO PRAWDA ...CZYLI wyborcza bis , 100% NIEPRAWDY , BREDNIE , KŁAMSTWA , ANTYPOLSKA PROPAGANDA ........I GDZIE BURZE ?! GDZIE SZWAJCARIA ?! ..GDZIE ZURICH ? : )

G
Gość

jest 3 nad ranem i wciąż duchota i 28 stopni. Z takimi predykcjami to i ja mogę być meteorologiem.

h
hehe

chyba gównoburza!

s
sorthos
2019-06-12T22:45:11 02:00, FAK:

Na ch** te alerty dla Wrocławia? Może jakiś geniusz co je wysyła chce się założyć powiedzmy o jakieś skromne pół banieczki, że żadnej burzy nie będzie? Co najwyżej gdzieś na horyzoncie może coś piernie, ale we Wrocławiu żadna burza nas nie najdzie, LOL!

Jak byś alertu nie dostał, a sypnęłoby gradem to później byś sapał dlaczego nie ma żadnego alertu. Masz alert to możesz sobie zobaczyć w internecie którędy przemieszcza się burza i w miarę potrzeby zabezpieczyć swoje mienie.

Skasuj smsa i nie napinaj się tyle.

B
Bruk..gazeta

Ej...pis..maki i gdziw ta burza ? Zalezy wam tylko na klik klik a nie na rzetelnym dziennikarstwie.

M
Mieszkaniec

Dobrze, ze informacji nt burz nie podał dziennikarz M.Kruk.

To by sensacja byla....

...i przekłamania.

Dodaj ogłoszenie