Bruk-Bet Termalika - KGHM Zagłębie: Gospodarze punkt wyrwali w ostaniej akcji

Dawid Foltyniewicz
W poprzednich dwóch meczach Zagłębie odniosło dwa zwycięstwa w stosunku 1:0 - z Koroną Kielce i Śląskiem Wrocław. Tomasz Hołod
Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin po bramce straconej w ostatniej minucie meczu zremisowali z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:1.

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki i KGHM Zagłębia podtrzymali dość niechlubną passę, jaką „poszczycić” może się LOTTO Ekstraklasa. W Niecieczy w 13. ligowym meczu z rzędu w pierwszej połowie nie padła ani jedna bramka. - Naprawdę trudno wytłumaczyć tę tendencję. W imieniu naszej drużyny mogę powiedzieć, że przed spotkaniem zakładaliśmy założenie wysokiego pressingu oraz jak najszybsze strzelenie gola - powiedział w przerwie napastnik lubinian, Adam Buksa, który starcie ze „Słoniami” rozpoczął na ławce rezerwowych.

Na początku piątkowego meczu wszelkie próby przedostania się pod bramkę przeciwników w wykonaniu obu zespołów kończyły się najczęściej stratą piłki lub niecelnym strzałem.

„Miedziowi” bramkową akcję przeprowadzili natomiast tuż po zmianie stron. Filip Jagiełło uruchomił na prawej stronie Alana Czerwińskiego, a ten zacentrował wzdłuż linii końcowej. Podanie w polu karnym przedłużył jeszcze Jakub Świerczok, a Martin Nespor z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W ostatniej akcji meczu dzielnie dążący do wyrównania gospodarze dopięli swego. Strzałem głową Martina Polacka pokonał David Guba.