Bitwa na maczety przy Drukarskiej. To ciąg dalszy wojny...

  Bitwa na maczety przy Drukarskiej. To ciąg dalszy wojny gangów? (ZDJĘCIA)

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bitwa na maczety przy Drukarskiej. To ciąg dalszy wojny gangów? (ZDJĘCIA)
  1/23
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Wronecki

  Młody człowiek został we wtorek zraniony maczetami i nożami na skrzyżowaniu ulic Kamiennej i Drukarskiej. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, to Rafał W., właściciel bmw, które zostało ostrzelane w piątek przy ul. Świeradowskiej. Był ciężko ranny. Do szpitala został przewieziony nie przez pogotowie, ale przez policję. Tam natychmiast została przeprowadzona operacja. Zabieg się powiódł, ale jego stan jest poważny. Lekarze są ostrożni w rokowaniach, lecz oceniają, że życiu mężczyzny raczej nie zagraża już niebezpieczeństwo. W bójce na ul. Drukarskiej poszkodowany został jeszcze jeden mężczyzna, ale nie wiadomo w jakim jest stanie.
  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Rafał W. jest poszukiwany przez policję. 30-latek miał odsiadywać karę 3,5 lat pozbawienia wolności za narkotyki.

  - Ten człowiek był bardzo pobity. Leżał we krwi. Widziałam jak chwilę później tyłem bloków przy Drukarskiej szło spokojnym krokiem kilkunastu ubranych na czarno mężczyzn. Ten ranny dość długo leżał na ulicy. To był przerażający widok - opowiada jedna z mieszkanek.

  Wśród osób związanych z tzw. półświatkiem mówi się, że we Wrocławiu od pewnego czasu rywalizują ze sobą o wpływy dwie grupy.

  Piątkowa strzelanina na ul. Świeradowskiej we Wrocławiu nie była ich pierwszym starcie. Miała początek w czwartek około godz. 23 na wrocławskich Maślicach. Czterech zamaskowanych sprawców napadło i skatowało drewnianymi pałkami Karola, 30-letniego mężczyznę. Z połamaną czaszką i stłuczonym mózgiem trafił do szpitala w nocy z czwartku na piątek.
  Dobrze zbudowany mężczyzna, leżący w jednym z wrocławskich szpitali, z policją nie chce rozmawiać. Mówi, że nic nie pamięta i nie chce zgłaszać doniesienia o przestępstwie.

  obity 30-latek miał kolegów, którzy go chcieli pomścić. To znana w półświatku wrocławskim grupa młodych mężczyzn, trenujących sporty walki. - Obstawiają bramki w dyskotekach, sprzedają narkotyki. To charakterne chłopaki - mówi człowiek z półświatka. Na ich czele stoi A., znany policji i prokuraturze. Toczy się przeciwko niemu proces o udział w gangu niejakiego "Szadoka", który próbował opanować wrocławski półświatek przed 10 laty.

  Wojownicy zadarli z grupą, która ma swoją bazę na wrocławskim Gaju. To właśnie ludzie z Gaju napadli i pobili Karola. Tak przynajmniej rzecz interpretowali wojownicy. - Szef tych z Gaju jest brutalny i bezwzględny - opowiada jeden z naszych rozmówców. - Nie patyczkuje się, tylko od razu wyciąga broń i strzela. Podobno nawet policjantom, na oficjalnym przesłuchaniu, odgrażał się, że ich odj... jak się do niego za bardzo zbliżą. Jego ludzie obracają dziesiątkami kilogramów marihuany tygodniowo. Wśród liderów grupy z Gaju jest J., znany w półświatku od wielu lat. Wymieniany jest jako sprawca nieszczęścia wrocławskiego judoki Jakuba Tokarza. W lipcu 2004 roku w dyskotece Vulevu na ul. Świdnickiej Jakub został pchnięty nożem. Od początku jako sprawca wymieniany był J. "To prawda, ale nie było materiału dowodowego" - mówi były policjant.

  Wojownicy postanowili wziąć odwet za pobicie w czwartek na Maślicach ich kolegi. W piątek po południu pojawili się na Świeradowskiej. - Ludzi z Gaju ktoś ostrzegł - twierdzi nasz rozmówca. - Byli przygotowani. Zaczęli strzelać. Przestrzelone zostało jedno z aut, którym na Gaj przyjechali wojownicy. Jego kierowca Wojciech P. został ranny w nogę. Leży w szpitalu. - To "miastowy" chłopak - mówi o rannym wrocławski policjant.

  O co poszło? Dokładnie nie wiadomo. Jedni mówią, że grupa wojowników i ludzie z Gaju zaczęli rywalizować o to, które dyskoteki i agencje towarzyskie będą ochraniać jedni i drudzy. A co za tym idzie, kto gdzie będzie sprzedawał narkotyki. Według innej wersji, to sprzeczka o nierozliczone pieniądze z jakiejś transakcji. Chociaż równie dobrze chodzić może o urażoną ambicję albo o to, że ktoś z kimś pokłócił się na dyskotece.

  - Wojownicy się zbroją. Będzie odwet - zapowiadał już na początku tygodnia jeden z naszych rozmówców. Nieoficjalnie wiadomo, że pobity przy Drukarskiej mężczyzna to właściciel ostrzelanego w piątek samochodu.


  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (215)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ave_silesia

  ave_silesia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 178 / 103

  ktos wie jaki jest stan Rafala?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stan rafała

  Lekarz Więzienny (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 182 / 107

  Bez zmian, jest frajerem i spierdala po kryminale

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bravo dla milicji

  Aldik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 191 / 94

  Dobrze, że milicja zajmuje się rowerzystami i parkowaniem. Czuję się bezpiecznie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ja

  jaja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 203 / 114

  Oczywiście, że nie jest to tekst z lubelskiego kuriera bo....jego stylistyka, logika i całokształt wskazują, ze nie mógłbyć to tekst zredagowany w lubelskiej redakcji. Refleksja nad tym, gdzie jest...rozwiń całość

  Oczywiście, że nie jest to tekst z lubelskiego kuriera bo....jego stylistyka, logika i całokształt wskazują, ze nie mógłbyć to tekst zredagowany w lubelskiej redakcji. Refleksja nad tym, gdzie jest ulica Drukarska w Lublinie przyszła już potem....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ha!

  son (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 214 / 105

  Od razu mnie zastanowiła długość i stylistyka tekstu...od razu wiedziałem, że to nie może być tekst zredagowany przez lubelską redakcję.
  Wstyd.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ROWERZYŚCI PRZECIW PRZEMOCY POLICJI

  mark (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 200 / 123

  Trzeba wspomnieć, że policja, która w tym kurewskim państwie walczy z rowerzystami upodobała sobie ludzi na wrotkach. A nim właśnie był wrotkarz.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taka jest prawda

  kle (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 208 / 135

  Koleś poraniony prowadzi zakład. Szmalu ludziom nie wypłacał. Złodziej dostał wpierdol. Przez 2 miesiące wisaiły plakaty na Drukarskiej, aby na niego uważać. Cała wojna gangów. Rybak do psychiatry.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ave_silesia

  ave_silesia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 190 / 95

  jaki zaklad?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co to jest ?

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 211 / 139

  Gdzie w Lublinie jest skrzyżowanie Kamiennej i Drukarskiej ??
  Co to ma wspólnego z LUBLINEM ???? Jeszcze chcecie żeby za takie newsy płacić ????


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GPS

  nawigator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 229 / 111

  To za mostem Grunwaldzkim, koło Wawelu w lewo, dalej obok kolumny Zygmunta, przed Neptunem skręć w prawo i to jest przed kopalnią.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tania sensacja

  Karolina (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 211 / 132

  "Strzelanina we Wrocławiu. To porachunki?"
  "Wrocław: Zaczęło się od bójki. Zakończyło strzelaniną na Gaju"
  "Wojna gangów we Wrocławiu? "Grubo się zbroją, będzie naprawdę groźnie"
  Z tego, co...rozwiń całość

  "Strzelanina we Wrocławiu. To porachunki?"
  "Wrocław: Zaczęło się od bójki. Zakończyło strzelaniną na Gaju"
  "Wojna gangów we Wrocławiu? "Grubo się zbroją, będzie naprawdę groźnie"
  Z tego, co zdążyłam poznać mechanizmy działań ludzkich takie sensacje nie służą zbyt dobrze społeczeństwu.
  Ok., rozumiem, że my, zwykli obywatele spoza półświatka mamy być bardziej ostrożni, ale dlaczego nie piszą o tym, że w biały dzień na przystanku na Zakrzowie jakiś chłopak z dziewczyną pobili nastolatkę? Albo, że przy Społem, na Staszica, na środku skrzyżowania jacyś chojracy pobili do nieprzytomności młodą kobietę?

  Pompowanie w niczym nie pomaga, chyba, że w podniesieniu poczytności gazecie, którą i tak wielu internautów przestaje czytać, bo wprowadza odpłatności za artykuły...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobre!

  Komik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 231 / 117

  Do szpitala psychiatrycznego w Tworkach przywieziono mężczyznę, który twierdzi, że widział, jak Tusk robi coś pożytecznego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  judasze

  iras (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 225 / 115

  redaktorek tej posranej gazety tylko judzi i zagrzewa do walki zwasnione gangsterskie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo