MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą nowe miejsca pracy! To dzięki nowej inwestycji pod Wrocławiem. Powstanie tam fabryka Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Rozbudowa i modernizacja zakładów nastąpi w latach 2024-2027 i będzie opiewać na kwotę 300 milinów złotych.
Rozbudowa i modernizacja zakładów nastąpi w latach 2024-2027 i będzie opiewać na kwotę 300 milinów złotych. PIT-RADWAR
W Czernicy pod Wrocławiem, na bazie Wojskowych Zakładów Łączności nr 2, powstanie Dolnośląskie Centrum Produkcyjno-Serwisowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Oznacza to rozbudowę i modernizację wartą nawet kilkaset milionów złotych, a dla mieszkańców nowe miejsca pracy. Czym dokładnie będzie się zajmować nowy zakład?

Dolnośląskie Centrum Produkcyjno-Serwisowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej to efekt połączenia dwóch spółek – Wojskowych Zakładów Łączności nr 2 i PIT-RADWAR. W efekcie, w podwrocławskiej Czernicy, powstanie ważny ośrodek przemysłu zbrojeniowego w Polsce. Tutaj pracę znajdzie wiele osób, bo planowany jest wzrost zatrudnienia o 250 procent!

- Został przygotowany projekt biznesplanu rozbudowy zakładu w Czernicy i jest on obecnie przedmiotem konsultacji i uzgodnień z Polską Grupą Zbrojeniową, do której należy PIT-RADWAR S.A. – mówi Gazecie Wrocławskiej Wojciech Cybul, Prezes Wojskowych Zakładów Łączności nr 2 w Czernicy.

Formalności związane z połączeniem dwóch firm trwają , a inwestycja w unowocześnienie zakładów planowana jest na lata 2024-2027. Zakład przede wszystkim zostanie rozbudowany, na co zostanie przeznaczonych 300 milionów złotych. Powstanie kilka nowych budynków, a starsze zostaną wyremontowane i dostosowane do potrzeb nowoczesnego przemysłu zbrojeniowego, a dokładnie przemysłu sprzętu radiotechnicznego.

Dolnośląskie Centrum Produkcyjno-Serwisowe w Czernicy będzie działać w dwóch obszarach jako:

  1. Produkcja i serwisowanie całej elektroniki specjalistycznej związanej z urządzeniami na licencji firmy L3Harris. Są to radiostacje, wozy dowodzenia na pojazdach Honker, sprzęt łączności.
  2. Centrum serwisowe dla wszystkich systemów dowodzenia, systemów radarowych i systemów uzbrojenia dostarczanych przez domenę elektroniczną Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W tym obszarze powstaną: 24 zespoły reagowania serwisowego stanowiące pierwszą linię wsparcia dla jednostek wojskowych na terenie całego kraju, flota mobilnych warsztatów serwisowych i centrum materiałowe.

W Dolnośląskim Centrum Predykcyjno-Serwisowym pracę znajdą osoby z wyższym i technicznym wykształceniem. Głównie inżynierowie z zakresu elektryki, mechatroniki czy mechaniki. By pracować w tej branży, nie trzeba być żołnierzem, przyjmowani są cywile z odpowiednim CV.

Rozbudowa i modernizacja zakładów nastąpi w latach 2024-2027 i będzie opiewać na kwotę 300 milinów złotych.

Będą nowe miejsca pracy! To dzięki nowej inwestycji pod Wroc...

***
Zobacz też: Płatność biometryczna w Aquaparku

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska