Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Autobusy aglomeracyjne: 903 i 913 do Żórawiny będą jeździć także w weekendy. Zwiększy się też częstotliwość kursowania

Remigiusz Biały
Remigiusz Biały
Materiały prasowe
W sobotę (2 marca) MPK Wrocław zacznie realizować weekendowe kurs na dwóch aglomeracyjnych liniach. To odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców gminy Żórawina, którzy niejednokrotnie zgłaszali potrzebę takich kursów do Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

- Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy pomiędzy samorządami i zrozumieniu wspólnych potrzeb mieszkańców aglomeracji wrocławskiej, możemy skutecznie i sukcesywnie rozwijać tak oczekiwane przez pasażerów połączenia autobusowe. Jestem przekonana, że w nieodległej perspektywie czasowej zaproponujemy pasażerom kolejne dobre rozwiązania komunikacyjne, jak choćby kolejny etap integracji systemu biletowego i wprowadzenie Urbancard także na liniach 903 i 913 – mówi Paulina Tyniec–Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Linie autobusowe 903 i 913 kursują od 21 sierpnia 2021 roku i są efektem nawiązania współpracy pomiędzy Wrocławiem a gminą Żórawina. Dotychczas kursowały wyłącznie w dni robocze, od 2 marca także w soboty (38 kursów na obu liniach) i niedziele (27 kursów).

Linia 903 kursuje w relacji: Żórawina – Biestrzyków – Wrocław Tarnogaj.
Linia 913 kursuje w relacji: Żórawina – Wysoka – Wrocław Krzyki.  

Z weekendowych połączeń skorzystają przede wszystkim mieszkańcy południowych osiedli Wrocławia, a także gmin: Żórawina, Siechnice i Kobierzyce.

Nowe rozkłady jazdy można znaleźć w internecie, w aplikacji mobilnej, na przystankach, na stronach gmin i operatora linii 903 i 913.

***
Zobacz też:

od 12 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska