Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

A4 już prawie gotowa

Janusz Pawul
Trwają ostatnie poprawki i prace kosmetyczne na budowie odcinka autostrady A4 z Jędrzychowic do Wykrot.

Ta część nowej dwupasmówki, zgodnie z kontraktem podpisanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad z wykonawcą, powinna być gotowa i przekazana do 10 lipca.

Czasu jest więc coraz mniej, ale i autostrada wygląda na niemal skończoną. Trwa jeszcze tylko montaż barierek energochłonnych oddzielających pasy ruchu i układana jest darń na nasypach autostrady. Prowadzone są też prace związane z oznakowaniem poziomym i pionowym drogi. Wielkie tablice nad obiema nitkami trasy już stoją, choć na razie umieszczone na nich nazwy miejscowości i odległości są ukryte za czarnymi zasłonami.

To, że drogowcy muszą zakończyć pracę do 10 lipca, wcale jednak nie oznacza, że jeszcze w te wakacje pojedziemy do Bolesławca nową autostradą.
- Odbiory techniczne nowej drogi, na której otwarcie musi wydać zgodę nadzór budowlany, mogą potrwać kilkanaście tygodni - wyjaśnia Joanna Wąsiel z GDDKiA.

Drugi odcinek A4 do granicy na trasie Krzyżowa - Wykroty ma być gotowy w sierpniu. Całą drogą pojedziemy prawdopodobnie jesienią.

Nowy odcinek autostrady A4 ma 51,4 km długości. Koszt jego budowy to 317,5 mln euro, z czego większość to dotacje UE.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska