Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

2 tysiące nowych miejsc pracy pod Wrocławiem! Intel otwiera swój zakład. Jacy specjaliści znajdą zatrudnienie?

Michał Perzanowski
Michał Perzanowski
Intel planuje otwarcie nowego zakładu pod Wrocławiem, tworząc 2000 miejsc pracy dla różnych specjalistów, inżynierów, techników i menedżerów w branży IT, elektroniki i technologii.
Intel planuje otwarcie nowego zakładu pod Wrocławiem, tworząc 2000 miejsc pracy dla różnych specjalistów, inżynierów, techników i menedżerów w branży IT, elektroniki i technologii. Michał Perzanowski / Polska Press
Intel zbuduje w Miękini pod Wrocławiem Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. Za tą enigmatyczną nazwą kryje się miejsce pracy dla różnego rodzaju inżynierów, specjalistów branży IT, elektroniki, ale też techników oraz menadżerów. Międzynarodowy koncern zatrudni 2 tysiące osób. Już teraz można wysyłać CV.

Zakład testowania półprzewodników – o co chodzi?

W rozmowie z Michałem Dżogą, szefem Intela w Polsce, mogliśmy się dowiedzieć, że Intel uruchomi w Miękini. Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników. To materiały, bez których nie istniałaby współczesna elektronika. Przewodzą prąd, modyfikują elektroniczne właściwości urządzeń i zmieniają ich opór elektryczny. Otwierają więc drogę dla produkcji nowoczesnych urządzeń w każdej dziedzinie.

- Półprzewodniki obecne są w samochodach, w elektronice użytkowej, np. komputerach osobistych, a także serwerach internetowych, nawet w sprzęcie medycznym i samolotach. Krótko mówiąc: w każdym urządzeniu, w którym stosuje się chipy – mówi w rozmowie z Gazetą Wrocławską Michał Dżoga.

Zobacz też:

Przeniesienie produkcji i testów do Europy jest kluczowe dla Intela. Przez pandemię i sytuację geopolityczną, pozyskanie produkowanych w głównej mierze w Azji półprzewodników stało się utrudnione. Powrót produkcji do Europy ma pomóc w dostępności urządzeń elektronicznych na naszym rynku.

Tak ma wyglądać nowy zakład Intela w Miękini >>

Kto będzie pracował w Intelu pod Wrocławiem?

Produkowane w Irlandii oraz Niemczech półprzewodniki trafią pod Wrocław, gdzie będą testowane. Intel stworzy tysiące miejsc pracy.

- Po zakończeniu budowy zakładu Intel będzie oferował zatrudnienie dla około 2 tysięcy pracowników. Oprócz tego oczekuje się, że sama budowa stworzy kilka tysięcy dodatkowych miejsc pracy, przewidywany jest także dodatkowy nabór tysięcy pracowników przez dostawców – dodaje Michał Dżoga.

Pracownicy Intela podkreślają, że pośrednio wpłynie to również na liczbę studentów wybierających uczelnię we Wrocławiu, a także zwiększy napływ doświadczonych specjalistów w mieście.

- Dzięki zakładowi stworzone zostaną dobrze płatne miejsca stałego zatrudnienia dla różnego personelu – od inżynierów i pracowników wspierających działalność biznesową po operatorów w zakładzie produkcyjnym i techników sprzętowych. Osoby, które są zainteresowane pracą, już teraz mogą zgłaszać się poprzez formularz na stronie internetowej – mówi nam Michał Dżoga.

Zobacz też:

Kto może liczyć na zatrudnienie w Miękini?

  • specjaliści ds. projektowania budowy i infrastruktury,
  • inżynierowie testów oraz zaawansowani inżynierowie testów,
  • inżynier montażu,
  • inżynier przemysłowy,
  • inżynier procesu i urządzeń,
  • inżynier jakości i niezawodności,
  • inżynier systemów produkcyjnych,
  • inżynier analizy awarii opakowań,
  • inżynier rozwoju produktu,
  • inżynier laboratorium,
  • menedżerowie operacji produkcyjnych,
  • technicy,
  • wiele innych specjalistów z zakresu budownictwa i biznesu (HR, finanse, łańcuch dostaw).

Nawet tegoroczni maturzyści z zainteresowani technicznymi mogą zastanawiać się nad potencjalnym zatrudnieniem w Intelu. Po ogłoszeniu inwestycji firma rozpoczęła współpracę z uczelniami w zakresie takiego opracowania programów, by absolwenci ich kierunków byli wykształceni w sposób umożliwiający natychmiastowe znalezienie pracy.

- Współpraca z uczelniami jest kluczowa z perspektywy pozyskiwania i kształcenia nowych talentów obszarach, których do tej pory w ogóle na rynku nie było – kończy nasz rozmówca.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska