Zdrowie Bohaterom

Artykuł sponsorowany Polska Grupa Uzdrowisk sp. z o.o.
Zdrowie Bohaterom jest kampanią prospołeczną, która jest realizowana w okresie grudzień 2019 do grudnia 2020 roku na terenie województwa dolnośląskiego i województwa zachodniopomorskiego. Projekt skierowany jest do kombatantów zrzeszonych w organizacjach kombatanckich.

Polska Grupa Uzdrowisk tworząca jedne z najlepiej rozpoznawalnych polskich zdrojów, które mogą pochwalić się wielowiekową tradycją w lecznictwie uzdrowiskowym podejmuje się organizacji pobytów uzdrowiskowych dla 100 -150 kombatantów, z których każdy skorzysta z 1-tygodniowego turnusu uzdrowiskowego. Program turnusów uzdrowiskowych obejmie indywidualny plan zabiegów dla każdego kombatanta. Turnusy odbędą się w: Uzdrowiskach Kłodzkich, Uzdrowisku Połczyn Zdrój, Uzdrowisku Świeradów-Zdrój, Uzdrowisku Cieplice-Zdrój.

I turnus odbył się w terminie 23.02.20 – 01.03.2020 w sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy Zdroju. W terminie 04.07.2020 – 11.07.2020 w sanatorium Sanus w Uzdrowisku Świeradów odbywa się II turnus. Kolejne turnusy odbędą się w Uzdrowiskach Połczyn Zdrój i Cieplice Zdrój.

Celem projektu, poza poprawą zdrowia kombatantów jest czerpanie od nich wiedzy, mądrości i doświadczenia. Głównym elementem - poza rehabilitacją zdrowotną - organizowanych turnusów są prelekcje, które będą prezentowane w piątkowe popołudnia podczas każdego z turnusów.

„Drogi do wolności” to seria opowieści, które mają być nie tylko historycznym wykładem, ale podróżą w przeszłość i próbą sięgnięcia do głębin polskiej duszy, odkrycia tych sił i fundamentów, które doprowadziły naszą Ojczyznę do wolnej Polski. Spotkania mają przyjąć charakter lokalnego wydarzenia z udziałem nie tylko pensjonariuszy Uzdrowisk, ale także władz samorządowych, liderów opinii i regionalnych mediów. Stąd obok treści merytorycznych istotną funkcję pełnić powinna ich oprawa. W historyczny klimat minionych epok, w przepięknych, kameralnych salach dolnośląskich Uzdrowisk, wprowadzą uczestników klasyczne aranżacje znanych patriotycznych pieśni „Roty”, „Pierwszej brygady” czy „Warszawianki”.

Lider Projektu:
Stowarzyszenie Inicjatywa Historyczna
Partnerzy Projektu:
Stowarzyszenie Odra – Niemen
Polska Grupa Uzdrowisk sp. z o.o.
KGHM Polska Miedź S.A.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska