Zagraj "Hey Joe" i zostań rekordzistą. To proste

  Zagraj "Hey Joe" i zostań rekordzistą. To proste

  JW

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa zaplanowano tradycyjnie na 1 maja. Impreza rozpocznie się o godz. 10. na wrocławskim Rynku. Aby zagrać na na Gitarowym Rekordzie Guinnessa wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Henrdixa. Specjalnie dla naszych Czytelników, lekcji udziela świetny gitarzysta i pomysłodawca imprezy Leszek Cichoński.
  Największa gitarowa orkiestra świata zagra we Wrocławiu. 1 maja, jak co roku, spotkamy się na wrocławskim Rynku, by kolejny raz podjąć próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. To już piętnasta edycja imprezy. Rok temu wspólnie zagrała rekordowa ilość 7356 gitarzystów.

  Do pobicia rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar, a także inne instrumenty strunowe – ukulele, mandoliny, banjo, bałałajki. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia wzmacniaczy.

  Próby zaczynają się o 10:30. W tym roku będzie nagrywany materiał na specjalną koncertową płytę DVD. Wszyscy którzy się zarejestrują do godz. 14 będą wymienieni na płycie razem z Grzegorzem Skawińskim, Janem Borysewiczem, Leszkiem Cichońskim, Gregiem Kochem i innymi gigantami gitary! Około godziny 14. odbędzie się próba generalna. Rejestracja uczestników kończy się o godz. 15:45. Punktualnie o godz. 16. przystępujemy do oficjalnej próby ustanowienia nowego

  GITAROWEGO REKORDU GUINNESSA A.D. 2017!  Tego samego dnia o godz. 17. w Hali Ludowej odbędzie się Koncert Gwiazd. Zagrają The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Acoid Drinkers. Impreza jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym wystąpią m.in. Toy Dolls, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Hunter, Coma i zespół 5’Nizza z Ukrainy.

  Na następnej stronie szczegółowy program

  WROCŁAWSKIEGO ŚWIĘTA GITARY


  « 2

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ''..Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą. Może mnie o rękę prosić choćby dziś.'' la la la :)))))

  (m) (gość)

  ''...Choć by się znalazł królewicz czy książę,
  Ja nigdy na pewno z nim życia nie zwiążę,
  Chyba że oprócz tytułu by miał
  Gitarę i na niej grał. '' K.S./- ehhhhhhh normalnie się...rozwiń całość

  ''...Choć by się znalazł królewicz czy książę,
  Ja nigdy na pewno z nim życia nie zwiążę,
  Chyba że oprócz tytułu by miał
  Gitarę i na niej grał. '' K.S./- ehhhhhhh normalnie się rozmarzyłam:)))
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo