Zagłębie Lubin - Śląsk NA ŻYWO. Derby po naszemu (TRANSMISJA, gdzie oglądać? LIVE - stream online w internecie, relacja w TV, SKŁADY 11.12)

Udostępnij:
NA ŻYWO Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław, 45. derby Dolnego Śląska już dziś, w piątek (11.12.2020) o godz. 20.30. To pojedynek dwóch trenerów, którzy urodzili się jeszcze w Czechosłowacji: Martina Seveli i Vitezslava Lavicki. Do tej pory obaj mierzyli się ze sobą dwa razy. Słowak nie dał się jeszcze ograć Czechowi. Czy ma na niego patent? TRANSMISJA NA ŻYWO W TV z meczu Zagłębie - Śląsk w Canal+ Sport. Gdzie oglądać Zagłębie - Śląsk w internecie? Legalny stream online będzie dostępny dla abonentów ncgo

NA ŻYWO: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław WYNIK 11.12.2020 Ekstraklasa

!!! ODŚWIEŻAJ RELACJĘ - F5 !!!

90+4 min Rezerwowy Kruk ustala wynik meczu.
81 min Napór Zagłębia kilka minut temu osłabł. Wymiana piłki w środku pola.
68 min FENOMENALNA interwencja Szromnika, który wracając na środek bramki przeniósł piłkę nad poprzeczką! Jak on to zrobił?!
61 min 1:1. Drażić z karnego. Szromnik faulował Wójcickiego.
53 min. Żółta kartka dla Mączyńskiego.
Zagłębie się karnego, reklamuje ręką w polu karnym, ale sędzia nie reaguje.
46 min Pawłowski do Exposito, Hiszpana w ostatniej chwili ubiegł Guldan.
Zaczynamy drugą połowę!
45 min Poręba fauluje Picha i żółta kartka.
43 min Mraz dostał piłkę na krótki słupek, ale byli przy nim Puerto i Tamas
43 min Nic się nie dzieje. Śląsk kontroluje sytuację.
38 min Uderzenie z dystansu Pawłowskiego łatwo łapie Hładun.
34 min Żółta kartka dla Marka Tamasa.
Znów Pich. Powinno być 2:0! Piłka przeleciała pod nogą Słowaka. Zagrywał Exposito.
33 min Pich w pierwszej piłki prosto w ręce Hładuna.
32 min Kartka dla Bartolewskiego, który przerwał akcję Praszelika.
27 min Mraz dostaje świetne podanie, ale nie trafia w piłkę w polu karnym. Jak to się stało? Nie wiemy...
23 min Błąd Baszkirowa wykorzystuje Exposito, który wychodzi sam na sam z Hładunem i daje Śląskowi prowadzenie.
GOOOOOL! Exposito!
22 min Znów broni Szromnik. Tym razem strzał Szysza, po którym był jeszcze rykoszet.
18 min Pawłowski był z z boku pola karnego, zdecydował się uderzyć z półwoleja i to nie była łatwa piłka do obrony dla Hładuna.
16 min Drazić może z 20 metrów w poprzeczkę. To byłby piękny gol!
13 min Rzut wolny dla Śląska, ale obrońcy wybijają piłkę.
4 min Szromnik! Drazić świetnie między obrońców do Szysza, ten uderza, ale świetnie bramkarz WKS-u!
3 min Najpierw szansę miał Śląsk, ale błąd Guldana naprawił Hładun broniąc strzał Mączyńskiego. W odpowiedzi strzesza Szysz, Szromnik broni, a Drazić nie trafia do pustej bramki.

ZAGŁĘBIE - ŚLĄSK, piątek 11.12.2020. Gdy Vitezslav Lavicka i Martin Sevela spotykali się do tej pory na derbach Dolnego Śląska, zawsze padało dużo bramek. Jak będzie dziś? Początek meczu o godz. 20.30.

To będzie trzeci pojedynek Martina Seveli i Vitezslava Lavicki w roli trenerów Zagłębia i Śląska. Gdy poprzednio się spotykali, padało dużo bramek.

Co ciekawe Słowak na ławce trenerskiej „Miedziowych” debiutował właśnie ze Śląskiem. Co to był za mecz! 4:4, jedna bramka piękniejsza od drugiej.

- Derby są zawsze ciekawe i dla nas, i dla kibiców. Potem cały rok się o nich rozmawia. Pamiętam, że debiutowałem tu właśnie meczem ze Śląskiem. To było spotkanie, w którym mieliśmy remis 4:4 i dużo ładnych bramek. Tego się nie zapomina - uśmiecha się opiekun Zagłębia.

ZAGŁĘBIE - ŚLĄSK. 9 - tyle lat minęło od ostatniej wygranej Śląska w Lubinie. WKS zwyciężył wówczas 5:1, a potem został mistrzem Polski

To był wrzesień 2019 roku. Wiosną w Lubinie było już 3:1 dla gospodarzy. Pewne, zasłużone zwycięstwo, chociaż wszystkie bramki padały w drugiej połowie. Wychodzi więc na to, że Sevala jeszcze z Lavicką nie przegrał. Czy ma na niego patent?

- Nie mam patentu na żadnego przeciwnika. Ważne jest przygotowanie, nastawienie zawodników, pewność siebie indywidualna, ale i zespołowa. Istotne, aby gotowi byli również rezerwowi, bo oni często robią różnicę - wyjaśnia.

Obaj panowie, to raczej typ „kulturalny”. Żaden z nich nie podsyca atmosfery przed dzisiejszym spotkaniem, ale oczywiście zdają sobie sprawę z tego, jak ważny dla kibiców jest to pojedynek.

- Chcemy zagrać dla kibiców - deklaruje Lavicka. - Mówiłem już, jak bardzo ich szanujemy. Dziękujemy im, że wspierają nas w tym trudnym czasie. Pokazują to chociażby za pośrednictwem internetu. Sądzę, że zarówno my, jak i Zagłębie, wolelibyśmy, aby fani byli na trybunach. Z drugiej strony należy szanować to, że przy tych wszystkich problemach z koronawirusem, możemy w ogóle rozgrywać mecze ekstraklasy - mówi Czech.

ZAGŁĘBIE - ŚLĄSK. To będą 45. derby Dolnego Śląska. 16 razy wygrał Śląsk, 19 - Zagłębie, padło dziewięć remisów.

Z pewnością pikanterii dzisiejszym derbom dodaje fakt, że w tabeli obie drużyny dzieli tylko punkt. Kto wygra, będzie miał spore szanse, by zimową przerwę spędzić nawet na ligowym podium.

W obu klubach są kadrowe problemy. Lavicka stara się postawić zasłonę dymną i o szczegółach nie mówi. Wiemy na pewno, że ostatnio z kolegami trenował już Guillermo Cotugno. Matus Putnocky chorował ostatnio na COVID.

W Zagłębiu zabraknie z pewnością Kacpra Chodyny, który musi poddać się operacji. Chory ostatnio był Sasa Balić. Niedostępni będą również Duńczyk Søren Reese oraz Filip Starzyński. To wymaga od Seveli poważnych ruchów zwłaszcza w defensywie. Czy Śląsk z tego skorzysta?

- Wierzę, że w piątek będziemy dobrze przygotowani. Nasza zaangażowanie i praca będą na najwyższym poziomie. Wierzę, że zrobimy trzy punkty - mówi Słowak.

- Cel na najbliższe spotkanie to dobry mecz i wynik z Zagłębiem - nie kryje Lavicka.

Zagłębie - Śląsk. Transmisja na żywo

Mecz Zagłębie - Śląsk (piątek, 11.12.2020) pokaże Canal+ Sport. Legalna transmisja na żywo online będzie dostępna na platformie https://ncplusgo.pl/. Komentatorami meczu Zagłębie - Śląsk będą Rober Skrzyński i Radosław Majdan.

PKO BP Ekstraklasa
13. KOLEJKA. Piątek: Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice (godz. 18, Canal+ Sport, nSport+), Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław (20.30, Canal+ Sport). Sobota: Warta Poznań - Pogoń Szczecin (15, Canal+ Sport), Górnik Zabrze - Cracovia (17.30, Canal+ Sport), Wisła Kraków - Legia Warszawa (20, Canal+ Sport, TVP Sport). Niedziela: Stal Mielec - Lech Poznań (15, Canal+ Sport), Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok (17.30, Canal+ Sport). Poniedziałek: Lechia Gdańsk - Wisła Płock (18, Canal+ Sport).

1. Legia Warszawa___12___26___19-11
2. Raków Częstochowa___12___24___24-13
3. Górnik Zabrze___12___23___18-11
4. Śląsk Wrocław___12___20___18-12
5. Pogoń Szczecin___11___19___13-7
6. Zagłębie Lubin___12___19___16-13
7. Jagiellonia Białystok___12___17___19-21