Z urzędu marszałkowskiego do Hali Ludowej. Miękkie lądowanie sekretarza

Marcin Torz, MAL
W Hali Ludowej jest już zatrudniony Paweł Romaszkan, były szef biura promocji Wrocławia. Teraz trafił tam Dariusz Kowalczyk, który stracił posadę sekretarza województwa dolnośląskiego
W Hali Ludowej jest już zatrudniony Paweł Romaszkan, były szef biura promocji Wrocławia. Teraz trafił tam Dariusz Kowalczyk, który stracił posadę sekretarza województwa dolnośląskiego Paweł Relikowski
Udostępnij:
Dariusz Kowalczyk, który stracił posadę sekretarza województwa dolnośląskiego, ma już nową pracę. Został wiceprezesem Hali Ludowej.

Dariusz Kowalczyk był sekretarzem województwa za rządów marszałka Rafała Jurkowlańca. Nowy marszałek Cezary Przybylski już w pierwszych dniach urzędowania zapowiedział zwolnienie Kowalczyka. Zastąpiła go Lilla Jaroń, była wiceminister edukacji, a ostatnio szefowa Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Przeczytaj: Lilla Jaroń nowym sekretarzem Dolnego Śląska

Sytuacja z Kowalczykiem była skomplikowana. Nie można było go łatwo zwolnić, a on sam chciał odejść na urlop wychowawczy. Jak się dowiedzieliśmy, sam musiał wyrazić zgodę na zwolnienie. Dlatego też, aby uniknąć problematycznej sytuacji, nie trafił na przysłowiową zieloną trawkę, a dostał ciekawą ofertę pracy gdzie indziej.

Został wiceprezesem Hali Ludowej. Przypomnijmy, Hala Ludowa należy do gminy Wrocław, ale część udziałów ma też urząd marszałkowski. Prezesem Hali jest Andrzej Baworowski.

Interesujące, że w radzie nadzorczej przedsiębiorstwa zasiada Lilla Jaroń, która na stanowisku sekretarza urzędu marszałkowskiego ma zastąpić właśnie Kowalczyka.

W Hali Ludowej jest też zatrudniony Paweł Romaszkan, były szef biura promocji Wrocławia. W urzędzie podziękowano mu za pracę, po tym, jak okazało się, że ingerował w scenariusz sztuki Pomarańczyk, która obśmiewała Majora Fydrycha. A ten jest w sporze sądowym z Wrocławiem (chodzi o prawa do krasnoludków, które promocyjnie wykorzystuje miasto, a które wymyślił Major jako lider Pomarańczowej Alternatywy).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie