Wypadek śmiertelny zakończył Rajd Śląska. Zginęła pilotka. Uczestnicy i organizatorzy minutą ciszy uczcili jej pamięć

Piotr Sobierajski
Osoby zaangażowane w organizację Rajdu Śląska oraz mieszkańcy naszego regionu minutą ciszy pod Stadionem Śląskim uczcili pamięć pilotki Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Rajd Śląska zakończony. Przyczyną jest tragiczny wypadek śmiertelny na pierwszym etapie. Sobota 11 września zapisała się w historii Rajdu Śląska niestety tragicznymi wydarzeniami. Podczas pierwszego etapu jedna z załóg wypadła z trasy, a w wyniku tego zdarzenia zginęła pilotka. Rajd został przerwany, a o godzinie 15 minutą ciszy w Chorzowie uczczona została pamięć uczestniczki tego sportowego wydarzenia.

Śmiertelny wypadek na Rajdzie Śląska

Dramatyczne wydarzenia miały miejsce na pierwszym przejeździe najdłuższego odcinka imprezy w miejscowości Chybie w powiecie cieszyńskim. Z trasy Rajdu Śląska wypadła wówczas załoga hondy civic type-R. Pilotka, Agnieszka Pyra, niestety zginęła na miejscu. Kierowca został natomiast zabrany na badania do szpitala.

Organizatorzy Rajdu Śląska podjęli decyzję o natychmiastowym przerwaniu imprezy. Poprosili wszystkich zaangażowanych w organizację rajdu o przybycie o godz. 15 pod Stadion Śląski w Chorzowie, by wspólnie minutą ciszy uczcić pamięć pilotki.

Zobacz zdjęcia

Oto pełne oświadczenie organizatorów Rajdu Śląska:

O godzinie 11:00 na odcinku specjalnym Chybie (powiat cieszyński) doszło do wypadku załogi numer 40, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła pilotka. W następstwie tego tragicznego wydarzenia komitet organizacyjny Rajdu Śląska podjął decyzję o zakończeniu zawodów.

Samochód załogi numer 40 wypadł z trasy i uderzył w ogrodzenie. Kolejna załoga już po minucie wszczęła procedurę wypadkową. Na miejscu zdarzenia niezwłocznie pojawiły się dwa zespoły ratunkowe. Kierowca w szoku został zabrany do szpitala na badania. Pilotki niestety nie udało się uratować.

Komitet organizacyjny Rajdu Śląska składa najszczersze kondolencje bliskim zmarłej zawodniczki. W tej sytuacji sportowa rywalizacja nie będzie kontynuowana, a załogi, kibice oraz osoby zaangażowane w organizację rajdu zgromadzą się przed Stadionem Śląskim, by uczcić pamięć pilotki minutą ciszy.