Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski start-up przebojem wchodzi na rynek biotechnologiczny

Janusz Michalczyk
Michał Wronecki ze współpracowniczkami
Michał Wronecki ze współpracowniczkami archiwum
Spółka Bioevlee jeszcze w tym roku zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych (New Connect), by pozyskać dalsze środki na rozwój. To już nie tylko start-up dobrze rokujący w dziedzinie biotechnologii. Wraz z pierwszymi umowami z zagranicznymi dystrybutorami rozpoczyna poważny biznes.

Kontakty międzynarodowe Bioevlee to pokłosie udziału w największych na świecie imprezach targowych branży biotechnologicznej, m.in. ArabLab 2019 w Dubaju. Wkrótce przedstawiciele firmy wybierają się na ważne imprezy w Niemczech i USA (Filadelfia).
- Nasze urządzenia znajdują zastosowanie w laboratoriach badawczych i przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie w diagnostyce ważny jest stopień zanieczyszczeń biologicznych, od oceny próbek żywności aż po badania ścieków – mówi Michał Wronecki, prezes Bioevlee.
Przebojem spółki stał się icznik kolonii mikroorganizmów Quantica 500, który świetnie sprawdza się w przemyśle kosmetycznym. Jego zalety nie tylko nowoczesna technologia, ale przede wszystkim szybkość działania i konkurencyjna cena.
Na podstawie zawartych ostatnio umów będą go sprzedawać swoim klientom hiszpańska firma Conda Labs, eksportująca produkty do 95 krajów, a także Biolife Italiana, austriacki Labconsulting i szwajcarski Endotell.
Bioavlee podpisało również osiem listów intencyjnych z dystrybutorami ze Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indii, Izraela, Filipin, Chorwacji, Niemiec, Francji, Czech, Litwy i Łotwy.
Pomysł na biznes wrocławskiej spółki zyskał tak przychylne oceny, że kilka milionów złotych zainwestował w nią zasilany z pieniędzy samorządu województwa Dolnośląski Fundusz Rozwoju. Firma dostała też dotację ze środków unijnych.
- Wciąż poszukujemy nowych inwestorów, bo prace badawcze i udoskonalanie produktów wymagają dużych finansowych nakładów – zaznacza Michał Wronecki.
Jak wygląda teraz akcjonariat? Dolnośląski Fundusz Rozwoju dołączył do dwóch prywatnych funduszy inwestycyjnych oraz kilku osób, które są w firmie od początku, czyli od 2014 r.
W jakiej skali zamierza działać spółka z Wrocławia? Michał Wronecki zdradza, że rynki z największym potencjałem dla Bioevlee to w tej chwili USA, Korea Południowa i Brazylia.
Prezes liczy na rozkręcenie w tym roku sprzedaży podstawowego urządzenia - Quantica 500. Nie chce nadmiernie pompować marzeń inwestorów, ostrożnie prognozuje obroty spółki w najbliższej przyszłości na poziomie kilkudziesięciu milionów złotych rocznie.

Produkty Bioevlee

Quantica 500 - licznik kolonii umożliwiający automatyczne zliczanie nawet zlanych grup mikroorganizmów.
Avlee 650 - urządzenie do wykrywania drobnoustrojów, który działa w oparciu o system składający się z algorytmów klasyfikacji, referencyjnej bazy zdjęć, sterowania przetwarzaniem obrazu czy atlasów w chmurze i rozbudowanej infrastruktury IT do analityki.
InoMate 100k - urządzenie umożliwiające automatyczny posiew redukcyjny, gwarantujący laborantowi pełną kontrolę nad posiewem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska