Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wrocławski aquapark czynny od soboty. Uwaga! Są duże zmiany

PRL
fot. Paweł Relikowski
Wrocławski aquapark jako pierwszy w Polsce otworzy bramy już 6 czerwca. Od samego początku trzeba przygotować się na duże zmiany. Zmieniają się również ceny.

Przed wejściem przede wszystkim musimy zdecydować, z których atrakcji chcemy skorzystać. Kąpielisko wydzieliło cztery strefy (Basen Rekreacyjny, Basen Sportowy, Fitness i Siłownia, Saunarium), między nimi nie ma przejścia.

Pierwsza strefa to basen rekreacyjny, czyli główna część aquaparku. Tutaj znajdziemy baseny, zjeżdżalnie, brodziki, wolną rzekę, falę, itp. - jednorazowo może przebywać tutaj 150 osób. Podobnie jak w dwóch kolejnych strefach, czyli strefie fitness i strefie saun. Czwarta strefa to basen sportowy, który pomieści maksymalnie 32 osoby, czyli cztery osoby na tor.

Dyrekcja prosi, żeby klienci już na początku ustawili się w kolejce do właściwej strefy, ponieważ każda ma wyznaczone osobne stanowisko do obsługi amatorów zabaw aquaidalnych. Bilet, który kupimy będzie ważny przez dwie godziny z wyjątkiem basenu sportowego, tutaj bilet pozostaje ważny przez godzinę.

Obiekt ma trzy kamery termowizyjne (w każdej strefie), które automatycznie skontrolują naszą temperaturę, natomiast podczas wejścia na basen sportowy pomiaru dokona pracownik.

Woda, w której zanurzymy nasze rozgrzane ciała, przejdzie czterostopniowy system oczyszczania – jest przepuszczana rzez filtry węglowe, chlorowana, ozonowana i naświetlana lampami UV.

Dziesięcioletni aquapark w czasie pandemii przeszedł gruntowny remont. Odnowiono toalety, prysznice, zjeżdżalnie. Ogród saunowy został powiększony o 800m kwadratowych. Wymienione zostały ławy we wszystkich saunach. W szatni przybyło szafek.

Zmieniły się godzin funkcjonowania obiektu.

  • Basen Sportowy: 4:30 - 23:00
  • Basen Rekreacyjny: 8:00 - 23:00
  • Fitness i Siłownia 6:00 - 23:00
  • Saunarium: 9:00 – 23:00

Warto przypomnieć, że trwa rozbudowa aquaparku. Dwa nowe baseny zewnętrzne zostaną otwarte dla klientów jeszcze w te wakacje, powstanie nowa plaża, dodatkowe szatnie i wejście od strony ulicy Petrusewicza.

Zmianom ulegną również ceny wejściówek. Po pierwsze z oferty zniknęły bilety trzygodzinne oraz całodniowe. Kupić będzie można tylko i wyłącznie dwugodzinne wejściówki (z dodatkowym czasem 30 minut na przebranie się). Dotyczy to także posiadaczy kart Multisport Plus i OK System. Wcześniej mogli oni dopłacić do trzeciej godziny.

Nowe ceny biletów dwugodzinnych:

  • normalny - 38 zł (wcześniej 34 zł),
  • ulgowy - 30 zł (wcześniej 28 zł lub 18 zł dla seniorów i studentów),
  • rodzinny - 105 zł (wcześniej 95 zł)
  • Na basen sportowy natomiast klienci będą mogli wykupić bilet godzinny w cenie 20 zł (normalny) i 11 zł (niepełnosprawni).

- To rozwiązanie tymczasowe. W momencie, kiedy obostrzenia zostaną zdjęte, wszystko wróci do normy i będziemy mogli zaprosić na teren Aquaparku Wrocław normalną liczbę klientów, jak miało to miejsce wcześniej, wówczas przywrócimy poprzednie ceny - zapewnia Anna Lisowska z wrocławskiego aquaparku.

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska