Firma PGS Software, specjalizująca się w nowoczesnych technologiach informatycznych, otrzymała nagrodę Giełdy Papierów Wartościowych

Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” już po raz 22. przyznała statuetki Byków i Niedźwiedzi dla najlepszych spółek oraz instytucji i osobowości naszego rynku kapitałowego. Gala odbyła się 10 marca w gmachu GPW. Statuetkę dla najlepszej spółki z indeksu WIG20 otrzymał PKN Orlen. Zwycięzcą w indeksie mWIG40 został CD Projekt, który odniósł niekwestionowany światowy sukces dzięki wydaniu trzeciej części gry „Wiedźmin”. Statuetkę dla najlepszej spółki z indeksu sWIG80 otrzymała firma odzieżowa Bytom.

Miano lidera na rynku New-Connect uzyskało PGS Software, dynamicznie rozwijające się mimo dużej konkurencji w branży IT. PGS Software SA to rodzinna firma z Wrocławia.„No więc wygraliśmy! Bardzo wam gratuluję i dziękuję za to, że wspólnie tę przygodę przeżywamy. Tam jest napisane, że to firma zdobyła nagrodę, czyli nie kto inny niż każdy z Was” – pisał w czwartek w e-mailu do wszystkich pracowników Wojciech Gurgul, prezes i współzałożyciel PGS Software.

 

Jedenaście lat temu dwóch braci, pasjonatów informatyki – Paweł i Wojciech Gurgulowie – założyło we Wrocławiu firmę programistyczną. Zaczynali od zera: w małym biurze w starej kamienicy, bez wielkich środków na inwestycję. Obecnie ten „mały rodzinny biznes” zatrudnia prawie 400 specjalistów w 4 biurach w Polsce i Europie. To, co wówczas wydawało się być niemożliwe, stało się rzeczywistością. Firma, która powstała bez kredytów bankowych, bez zewnętrznego finansowania, zbudowana na entuzjazmie i ciężkiej pracy coraz większego zespołu, dzisiaj pochwalić się może tysiącem zakończonych projektów, klientami na całym świecie, a przede wszystkim doświadczeniem i wiedzą technologiczną.

– Źródło powodzenia PGS Software tkwi w połączeniu kultury panującej w firmie z profesjonalizmem prowadzenia projektów. Jednym z naszych największych sukcesów jest to, że nie decydujemy samodzielnie o wszystkim. Mamy ogromne zaufanie do pracowników, którzy mają prawo do podejmowania decyzji. Owszem, oni popełniają czasami błędy, ale czy my ich nie popełniamy? – mówi Paweł Gurgul, dyrektor zarządzający PGS Software.