Wrocław: Nabór na kursy doszkalające

Tomasz Targański
Udostępnij:
We wszystkich większych miastach w Polsce, w tym i we Wrocławiu, wraz z końcem wakacji rozpoczyna się nabór na różnego rodzaju kursy doszkalające.

Dzięki nim można, bez względu na wiek i dotychczas wykonywany zawód, podnieść swoje kwalifikacje. Nie od dziś bowiem wiadomo, że elastyczność i umiejętność dostosowania się do nowych warunków są najbardziej poszukiwanymi cechami na rynku pracy.

Atrakcyjnie wygląda oferta dla osób, które chciałyby zdobyć uprawnienia do wykonywania obowiązków opiekuna na zimowiskach, koloniach i obozach. Przystępując do tego szkolenia, należy mieć ukończone 18 lat oraz minimum średnie wykształcenie. Czas trwania kursu - 36 godzin.
Równie ciekawie prezentuje się szkolenie na pilota wycieczek. Kurs przygotowuje do egzaminu państwowego, po którym otrzymuje się licencję pilota wycieczek. Licencja ta jest honorowana w całej Europie i pozwala na podjęcie pracy w dowolnym biurze podróży lub hotelu.

Serwisant komputerowy to okazja dla osób, które mają już pewne doświadczenia z komputerami. Podczas nauki uczestnicy zapoznają się z zagadnieniami konfiguracji Bios i Windows oraz zasadami montażu i działania poszczególnych aplikacji. Ukończenie kursu umożliwia uzyskanie kwalifikacji serwisanta sprzętu komputerowego, potwierdzonych zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dla ludzi poszukujących pracy w księgowości przydatny może okazać się kurs rachunkowości. Podczas 76 godzin nauki uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami rachunkowości oraz ewidencją typowych zdarzeń gospodarczych w przedsiębiorstwach, ze szczególnym uwzględnieniem zasad ustalania wyniku i sporządzania sprawozdania finansowego. Wszyscy absolwenci dostają zaświadczenia o ukończeniu kursu na druku MEN.

Osoby z pewnym doświadczeniem w księgowości mogą wziąć udział w szkoleniu na kasjera złotowo-walutowego. Przygotowuje on m.in. do pracy w bankach, kantorach wymiany walut czy hotelach. Podczas 24 godzin zajęć uczestnicy zapoznają się z przepisami prawa dewizowego, metodami fałszowania banknotów i odbywają ćwiczenia praktyczne w zakresie rozpoznawania autentyczności różnych walut.

Osoby z artystycznymi uzdolnieniami mogą np. wziąć udział w kursie fotograficznym. Jest on podzielony na dwa segmenty: fotografia cyfrowa i fotografia klasyczna. Uczestnicy zapoznają się z zastosowaniem obiektywów i lamp błyskowych, nauczą się, jak operować światłem i jakich filtrów używać. Część zajęć odbywać się będzie w atelier.

Więcej szczegółowych informacji znajdziemy na www. edu.wroc.pl w zakładce kursy i szkolenia.

Przygotować się do matury
W październiku we Wrocławiu rozpoczynają się kursy maturalne
Można na nich przygotować się do egzaminu dojrzałości z języka polskiego, matematyki, języka obcego (do wyboru angielski, niemiecki, francuski, hiszpański), biologii, geografii, chemii, fizyki. Zajęcia będą odbywać się w 12-osobowych grupach. Więcej informacji na www.cosinus.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie