Wioślarskie MŚ: Rańda bez medalu. Tylko finał B

Paweł Witkowski
Wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu zakończą wioślarskie mistrzostwa świata w słoweńskim Bled bez medalu. Czwórka bez sternika wagi lekkiej z Pawłem Rańdą (AZS Politechnika Wrocław) w składzie zajęła 4. miejsce w swoim biegu i nie awansowała do finału A.

Do ostatniego miejsca dającego kwalifikację zabrakło jej zaledwie 0,07 s. Polakom pozostała tylko walka o paszporty olimpijskie w finale B.

Wyścig półfinałowy wygrali Włosi (5.57,84) przed Szwajcarią 5.59,15 i Danią 5.59,92. Rańdę, Miłosza Bernatajtysa, Łukaszów Pawłowskiego i Siemiona czeka dzisiaj (g. 10.13) finał B. Aby uzyskać kwalifikację na igrzyska, Polacy muszą wyprzedzić przynajmniej jedną osadę w swoim biegu.

Jeszcze w środę wyjazd do Londynu zapewniła sobie biało-czerwona ósemka. Wczoraj w finale zajęła piąte miejsce (5.32,16), czyli takie, jak w igrzyskach w Pekinie. Bezkonkurencyjni byli Niemcy (5.28,81), którzy wyprzedzili Wielką Brytanię (5.30,83) i Kanadę (5.31,18). Czwarta była Australia (5.31,59).

Kwalifikacji olimpijskiej nie wywalczyła czwórka podwójna kobiet. Agata Gramatyka, Natalia Madaj, Joanna Leszczyńska i Agnieszka Kobus zajęły drugie miejsce (6.32,71) w finale B. Wyścig wygrały Brytyjki (6.30,33) i to one będą ścigać się w Londynie.

Dziś zobaczymy jeszcze półfinał polskiej czwórki podwójnej (g. 10.33). Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasilewski i zastępujący kontuzjowanego Adama Korola Piotr Licznerski to nasze ostatnie nadzieje na medale MŚ w Bled. Finały (od g. 11.55) pokaże TVP Sport.