Weekend otwarcia w Muzeach Techniki w Jaworzynie Śląskiej, Dzierżoniowie i Katowicach

materiał informacyjny
Już w najbliższy weekend 9.05.2020–10.05.2020 Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zaprasza do odwiedzenia swoich obiektów w Jaworzynie Śląskiej, Dzierżoniowie i Katowicach. Muzea Techniki otwierają się dla zwiedzających po długiej i nieplanowanej przerwie. Muzea Techniki to łącznie ponad 40 000 mkw. bezpiecznej i otwartej przestrzeni ekspozycyjnej, przystosowanej do zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym odpowiadającym wytycznym Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W każdym z obiektów wprowadziliśmy pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania Państwa bezpieczeństwa. Wszystkich odwiedzających Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach i Młyna Hilberta w Dzierżoniowie prosimy o stosowanie się do wyznaczonych zasad bezpieczeństwa.

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Największa zabytkowa parowozownia w Polsce zaprasza na spotkanie z dawną techniką kolejową w najlepszym wydaniu. Blisko 200 pojazdów kolejowych i specjalistycznych zgromadzonych zostało na ponad 2.5 ha otwartej przestrzeni. Pojazdy eksponowane są na blisko 2 km torów. W dniach 9.05.2020 i 10.05.2020 w Muzeum organizowane będą przejazdy po bocznicy kolejowej w otwartym wagonie turystycznym prowadzonym przez zabytkową lokomotywę spalinową Ls40 z 1956 r. Muzeum przystosowane jest do samodzielnego zwiedzania, ale na chętnych czekać będzie Przewodnik.

Szczegółowe informacje na stronie:

https://muzeumtechniki.pl

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach

Największa poprzemysłowa hala udostępniona dla zwiedzających na Śląsku zaprasza do zwiedzenia jedynego w Europie kompletnego ciągu technologicznego do produkcji blach cynkowych. Zespół zabytkowych maszyn i urządzeń zajmuje powierzchnię blisko 3000 mkw. Maszyny uruchamiane są o godzinie 12.00 i 14.00 w Sobotę i Niedzielę. Muzeum przystosowane jest do samodzielnego zwiedzania, ale na chętnych czekać będzie Przewodnik.

Szczegółowe informacje na stronie:

https://www.walcownia.org

Młyn Hilberta w Dzierżoniowie

Młyn Hilberta jest największym w Polsce zabytkowym młynem zbożowym udostępnianym dla zwiedzających, na 10 000 mkw. prezentowany jest unikatowy ciąg technologiczny do produkcji mąk, kasz i otrębów. Pochodzące z lat 30. XX wieku urządzenia – m.in. mlewniki, odsiewacze ramowe czy tryjery – ilustrują poziom rozwoju techniki młynarskiej z przełomu XIX i XX wieku. Początki młyna sięgają lat 40. XIX wieku i działalności przemysłowej rodziny Hilbertów z Bielawy. Młyn bez zniszczeń przetrwał II Wojnę Światową i okres przekształceń własnościowych przełomu XX i XXI wieku. Bez modernizacji i istotnych zmian w wyposażeniu pracował nieprzerwanie do 2016 r. Zapraszamy do zwiedzania Młyna w dniach 9.05.2020–10.05.2020 r.

Szczegółowe informacje na stronie:

mlynhilberta.pl

Odwiedzając w tym trudnym dla turystyki czasie wspieracie zabytki techniki.

Jakub Kochanowski - Orlen

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie