W każdym z obiektów wprowadziliśmy pewne ograniczenia i środki ostrożności dla zachowania Państwa bezpieczeństwa. Wszystkich odwiedzających Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia w Katowicach i Młyna Hilberta w Dzierżoniowie prosimy o stosowanie się do wyznaczonych zasad bezpieczeństwa.
Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
Największa zabytkowa parowozownia w Polsce zaprasza na spotkanie z dawną techniką kolejową w najlepszym wydaniu. Blisko 200 pojazdów kolejowych i specjalistycznych zgromadzonych zostało na ponad 2.5 ha otwartej przestrzeni. Pojazdy eksponowane są na blisko 2 km torów. W dniach 9.05.2020 i 10.05.2020 w Muzeum organizowane będą przejazdy po bocznicy kolejowej w otwartym wagonie turystycznym prowadzonym przez zabytkową lokomotywę spalinową Ls40 z 1956 r. Muzeum przystosowane jest do samodzielnego zwiedzania, ale na chętnych czekać będzie Przewodnik.
Szczegółowe informacje na stronie:
Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA w Katowicach
Największa poprzemysłowa hala udostępniona dla zwiedzających na Śląsku zaprasza do zwiedzenia jedynego w Europie kompletnego ciągu technologicznego do produkcji blach cynkowych. Zespół zabytkowych maszyn i urządzeń zajmuje powierzchnię blisko 3000 mkw. Maszyny uruchamiane są o godzinie 12.00 i 14.00 w Sobotę i Niedzielę. Muzeum przystosowane jest do samodzielnego zwiedzania, ale na chętnych czekać będzie Przewodnik.
Szczegółowe informacje na stronie:
Młyn Hilberta w Dzierżoniowie
Młyn Hilberta jest największym w Polsce zabytkowym młynem zbożowym udostępnianym dla zwiedzających, na 10 000 mkw. prezentowany jest unikatowy ciąg technologiczny do produkcji mąk, kasz i otrębów. Pochodzące z lat 30. XX wieku urządzenia – m.in. mlewniki, odsiewacze ramowe czy tryjery – ilustrują poziom rozwoju techniki młynarskiej z przełomu XIX i XX wieku. Początki młyna sięgają lat 40. XIX wieku i działalności przemysłowej rodziny Hilbertów z Bielawy. Młyn bez zniszczeń przetrwał II Wojnę Światową i okres przekształceń własnościowych przełomu XX i XXI wieku. Bez modernizacji i istotnych zmian w wyposażeniu pracował nieprzerwanie do 2016 r. Zapraszamy do zwiedzania Młyna w dniach 9.05.2020–10.05.2020 r.
Szczegółowe informacje na stronie:
Odwiedzając w tym trudnym dla turystyki czasie wspieracie zabytki techniki.
Jakub Kochanowski - Orlen
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?