Ulica Dobroszycka w Oleśnicy idzie do remontu

Materiał partnera zewnętrznego
Inwestycja prowadzona będzie w formule zaprojektuj i wybuduj, dlatego wykonawca na to zadanie ma czas do czerwca 2021 roku.
Inwestycja prowadzona będzie w formule zaprojektuj i wybuduj, dlatego wykonawca na to zadanie ma czas do czerwca 2021 roku. UMWD
Ponad 10,5 mln zł kosztować będzie modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej nr 340 w Oleśnicy. Chodzi o ulicę Dobroszycką na odcinku od ul. Wojska Polskiego do węzła Dąbrowa. Tego zadania podjęła się firma EUROVIA POLSKA S.A.

Inwestycja prowadzona będzie w formule zaprojektuj i wybuduj, dlatego wykonawca na to zadanie ma czas do czerwca 2021 r. Modernizacja ulicy Dobroszyckiej dotyczy także skrzyżowań z drogami niższych kategorii, budowy zjazdów indywidualnych i publicznych oraz budowy chodników z wyznaczonym pasem dla rowerzystów.

- Jak przy każdej tego typu inwestycji zależy nam na bezpieczeństwie i wygodzie mieszkańców oraz użytkowników drogi. Dlatego nowa droga będzie miała specjalną nawierzchnię ograniczającą hałas, ekrany akustyczne, ale także odpowiednie oświetlenie - wyjaśnia marszałek województwa Cezary Przybylski.

Ponadto na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 340 (ul. Dobroszyckiej) z ulicą Wojska Polskiego ma powstać rondo. Wykonane będzie także nowe oznakowanie wraz z elementami zapewniającymi poprawę bezpieczeństwa ruchu.

- Proces wyłaniania wykonawcy w przetargu zajął trochę czasu, ale Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała ostatecznie umowę i firma może już rozpocząć prace przygotowawcze i projektowe. Wierzę, że uda się dotrzymać zakładanych terminów i zadanie zakończone będzie zgodnie z planem - mówi Tymoteusz Myrda, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Całkowity koszt modernizacji to ponad 10,5 mln złotych. 85 procent tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Pozostałe 15 procent pochodzi z budżetu miasta Oleśnica.

Dodaj ogłoszenie