Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tymoteusz Myrda: W Plebiscycie Gazety Wrocławskiej stawiam na Hurkacza i Śliwkę (WIDEO)

Dawid Foltyniewicz
Paweł Relikowski
Gościem naszego studia był Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Porozmawialiśmy z nim o przewidywaniach dotyczących 71. Plebiscytu na Sportowca i Trenera Roku, Dolnośląskim Funduszu Rozwoju Bazy Sportowej, szkoleniu młodzieży w naszym regionie oraz kluczowych obiektach sportowych na Dolnym Śląsku. Zapraszamy do wysłuchania!

ROZMOWA Z TYMOTEUSZEM MYRDĄ, CZŁONKIEM ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

emisja bez ograniczeń wiekowych

Marszałek Tymoteusz Myrda na wstępie podzielił się z nami swoimi przewidywaniami dotyczącymi 71. Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Sportowca i Trenera Roku (Dolnośląska Gala Sportu już w ten piątek). – W zeszłym roku Hubert Hurkacz odnosił wiele sukcesów. Stawiałbym też na Aleksandra Śliwkę i Adriana Meronka.

Poruszyliśmy również temat wsparcia dolnośląskiego sportu przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. Na początku tego roku wydano uchwałę w sprawie udzielenia dotacji w ramach Dolnośląskiego Funduszu Rozwoju Bazy Sportowej. – To dosyć nowa inicjatywa, program pilotażowy, przeznaczony dla większych inwestycji, które są ważne dla lokalnych społeczności. Dotychczas skupialiśmy się na inwestycjach strategicznych dla rozwoju danej dyscypliny na Dolnym Śląsku. Chodzi m.in. o tor saneczkowy w Karpaczu czy tor kolarski w Bielawie, który wciąż czeka na decyzję ministra sportu. Mam nadzieję, że ta decyzja w końcu zapadnie. To wyjątkowy obiekt, który mógłby nie tylko na Dolnym Śląsku przynieść wiele dobrego dla rozwoju kolarstwa. Strategicznym obiektem wspartym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego jest również hala lekkoatletyczna na wrocławskich Kłokoczycach – wymienia Tymoteusz Myrda.

W ostatnich dniach Dolnośląskie Centrum Sportu gościło mistrzostwa Europy juniorów w biathlonie. To dotychczas największa impreza sportowa w obiekcie, który otwarto jesienią 2022 roku. – To była wyjątkowa impreza, ponad 300 zawodników z 32 krajów. Taka była idea powstania DCS, aby podnieść jakość zaplecza socjalnego i technicznego tego obszaru, który ma doskonałe warunki do uprawiania m.in. biathlonu. Dziś możemy powiedzieć wprost, że to obiekt rangi światowej, a wszyscy, którzy go odwiedzili, go chwalą. Cieszy nas to i mam nadzieję, że w przyszłości doczekamy się kolejnych dużych wydarzeń sportowych – mówi nam Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Sportowiec Roku - dołącz do wydarzenia!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska