Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tutaj we Wrocławiu przygotujcie się na brak prądu i wody. Na liście mnóstwo ulic!

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Dokładne terminy i adresy, gdzie wystąpi wyłączenie dostaw prądu oraz wody podajemy w galerii.
Dokładne terminy i adresy, gdzie wystąpi wyłączenie dostaw prądu oraz wody podajemy w galerii. Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Co najmniej kilkadziesiąt ulic we Wrocławiu w najbliższych dniach zostanie pozbawione prądu i wody. Wyłączenia spowodują modernizacje sieci i usuwanie awarii. Z kilkudniowym wyprzedzeniem wiemy dokładnie, gdzie i w jakich godzinach będą przerwy w dostawie. Kliknij w zdjęcie powyżej i sprawdź, czy przypadkiem nie ma tam twojego adresu.

Tutaj nie będzie prądu i wody we Wrocławiu

Zapowiedziane wyłączenia prądu i wody będą obejmowały dni od 26 lutego (poniedziałek) do 1 marca (piątek). Przerwy w dostawie prądu mogą trwać nawet 9 godzin i zwykle są spowodowane modernizacją sieci energetycznej. Dystrybutor energii będzie m.in. przyłączał nowo wybudowane sieci energetyczne oraz przeprowadzał regularną konserwację stacji transformatorowych.

Siecią wodociągową we Wrocławiu zajmuje się MPWiK. Przedsiębiorstwo w tym tygodniu zapowiedziało usuwanie awarii na wodociągach. To również wiąże się z kilkugodzinnymi przerwami w dostawie wody. Harmonogram zaplanowanych prac oraz dokładne adresy prezentujemy w galerii. Kliknij w przycisk poniżej:

Wrocław: Awaria prądu. Co robić?

Zanim zadzwonimy na numer alarmowy pogotowia energetycznego 991, sprawdźmy czy nasz adres nie znajduje się na liście zaplanowanych przerw w dostawie energii. Jeśli nie, sprawdźmy bezpieczniki (korki) oraz czy prąd jest na klatce lub ulicy.

Gdy prądu nie ma na klatce schodowej, skontaktujmy się z zarządcą budynku. Jeśli prądu nie ma w mieszkaniach sąsiadów i na ulicy, kontaktujmy się z pogotowiem energetycznym pod numerem 991.

Nie ma wody w mieszkaniu. Co robić?

We Wrocławiu dostawą wody do mieszkań i domów zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu (MPWiK). Przerwa w dostawie wody może być spowodowana awarią sieci, którą trudno przewidzieć. Najpopularniejsze przyczyny awarii to: złe materiały z których zbudowana jest sieć, jej wiek, zbyt duże ciśnienie wody, zmiana prędkości w przesyle wody, nadmierny ruch uliczny i zmieniające się warunki pogodowe.

Brak dostaw wody wiąże się również z zaplanowanymi przerwami na sieci podczas jej modernizacji, konserwacji i naprawy. Listę najbliższych napraw udostępnia prezentujemy w naszej galerii. Gdy naszego mieszkania na niej nie ma, powiadommy o braku wody pogotowie wodno-kanalizacyjne pod numerem 994. Zgłosić awarię można także przez formularz dostępny na stronie: https://www.mpwik.wroc.pl/zgloszenie-awarii/.

Zobacz, gdzie nie będzie prądu i wody we Wrocławiu w najbliższych dniach:

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska