sportowy24
  Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w...

  Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę na Dolnym Śląsku

  Dawid Foltyniewicz, Rafał Hydzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę na Dolnym Śląsku

  ©Piotr Hukało

  W dniach 1-3 kwietnia OSiR Dzierżoniów będzie gospodarzem Finału Wojewódzkiego XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki wyłonią mistrzów Dolnego Śląska do lat 8, a także najlepsze zespoły U-10 i U-12, które pojadą na Finał Ogólnopolski do Warszawy.
  Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę na Dolnym Śląsku

  ©Piotr Hukało

  Eliminacje, które swoim zasięgiem objęły 97 proc. wszystkich powiatów w Polsce, trwały od października do marca. W tegorocznej edycji udział wzięły setki tysięcy dzieci. Przed laty w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rywalizowali aktualni reprezentanci Polski, m.in. Piotr Zieliński (SSC Napoli), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) czy Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów).

  – Historie uczestników Turnieju pokazują, że droga do gry w reprezentacji Polski prowadzi również poprzez takie rozgrywki i to chyba najlepsza motywacja dla tegorocznych uczestników, którym życzę doskonałej zabawy i spełnienia piłkarskich marzeń – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Maspex.

  Finałowe rozgrywki w województwie dolnośląskim będą miały miejsce na terenie dzierżoniowskiego OSiR-u.
  – Najpierw zawodników czekają zmagania w fazie grupowej, w zależności od liczby drużyn w danej kategorii. Wiadomo, że drużyn chłopców jest trochę więcej. Spodziewam się około siedmiu-ośmiu grup chłopięcych po trzy zespoły każda. Po tej fazie odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finał, a także mecz o trzecie miejsce – wyjaśnia zasady rozgrywek Maciej Kuziomko, koordynator wojewódzki XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. – Turniej U-8 jest rozgrywany w taki sposób, żeby wyłonić zwycięzcę w województwie, natomiast pozostałe roczniki awansują do finałów ogólnopolskich w Warszawie – dodaje.

  Każdy z zespołów, który znalazł się w dolnośląskim finale, musiał wygrać turniej eliminacyjny w swoim powiecie. Wrocław jest traktowany jako osobny powiat i w każdej kategorii wystawia po jednej drużynie.

  – W Finale Wojewódzkim na Dolnym Śląsku drużyn typowo podwórkowych raczej nie ma. W głównej mierze są to szkoły, a także kluby, fundacje czy stowarzyszenia, które spełniły wymogi przystąpienia do turnieju – mówi Kuziomko.

  Na tym etapie najbardziej wyróżniający się zawodnicy mogą pracować na swoje nazwisko i zainteresowanie ze strony największych klubów w regionie. – Oficjalnie nie mamy informacji o obecności skautów. Wiem natomiast, że zawsze na tych turniejach pojawiają się skauci Śląska Wrocław i KGHM Zagłębia Lubin. Najprawdopodobniej finałowe zmagania będą oglądać na miejscu burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski – zdradza koordynator rozgrywek w naszym regionie.

  Walka o zwycięstwo w Finale Wojewódzkim to bez wątpienia gra warta świeczki. Wszak nie każdemu polskiemu piłkarzowi przyjdzie grać na murawie PGE Narodowego.

  Z PODWÓRKA NA STADION w SPORTOWY24.PL

  Wszystko o Turnieju "Z podwórka na Stadion" - newsy, ciekawostki, wyniki!

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Terminarz regionalny PP

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Plebiscyt Sportowy - trwa głosowanie w powiatach

  Plebiscyt Sportowy - trwa głosowanie w powiatach