MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Te osoby otrzymają dożywotnie 500 plus. Oto jakie warunki trzeba spełnić żeby ubiegać się o świadczenie 500+ dla małżeństw 4.07.2023

Michał Borkowski
Michał Borkowski
Jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać 500 plus dla małżeństw z długim stażem. Jaka jest granica wieku? Sprawdź na kolejnych stronach jakie są propozycję 500 + dla małżeństw.
Jakie warunki trzeba spełnić żeby otrzymać 500 plus dla małżeństw z długim stażem. Jaka jest granica wieku? Sprawdź na kolejnych stronach jakie są propozycję 500 + dla małżeństw. pixabay.com
W 2022 roku do Sejmu wpłynęła petycja dotycząca wprowadzenia programu Małżeństwo Plus, który miałby zapewnić dodatkowe świadczenia w wysokości 500 zł dla małżeństw z długim stażem. W tym artykule omówimy szczegóły tego programu, w tym warunki, jakie musieliby spełnić seniorzy, aby otrzymać dodatkowe 500 Plus. Przedyskutujemy również najważniejsze zasady wypłacania tego świadczenia dla seniorów. Planuje się, że program ten obejmie małżonków, którzy spełniają określone kryteria. Czy małżeństwa z 40-letnim stażem będą objęte programem 500 Plus? Dokonamy analizy, aby odpowiedzieć na to pytanie.

500 plus dla małżeństw. Kto może ubiegać się o dodatkowe pieniądze

Po dwóch latach wraca kwestia stałego zasiłku 500 plus dla małżeństw o długim stażu małżeńskim. W przeszłości prośba o wprowadzenie takiej inicjatywy ustawodawczej trafiła do prezydenta, jednak nie została podjęta. Teraz, inicjatywa obywatelska w postaci petycji została złożona do Sejmu. Ważne jest to, że posłowie z specjalnej komisji powołanej do rozpatrywania petycji oficjalnie zajęli się nią.

500 plus dla seniorów. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby ubiegać się o to świadczenie

Czy planowane świadczenie w formie "500 plus dla seniorów" ma szansę zostać uruchomione? Ludzie z zainteresowaniem oczekują na rozwój wydarzeń, a przede wszystkim na to, aby pomysł w postaci litery prawa stał się rzeczywistością i jak najszybciej zapewnił seniorom dodatkowe, znaczące wsparcie finansowe. Nie ma wątpliwości, że pomysł cieszy się dużym poparciem, również w kręgach rządzącej partii, Prawa i Sprawiedliwości.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ma dla seniorów całą gamę świadczeń. Poza emeryturami i ubezpieczeniem społecznym są to m.in.:

  • Program Opieka 75+. Opieka 75+ to program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Jest realizowany przez samorządy i polega na świadczeniu usług opiekuńczych dla osób w wieku powyżej 75 lat, w miejscach ich zamieszkania.
  • Program wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025.
  • Program wieloletni "Senior+" na lata 2021-2025. Program jest kontynuacją programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015–2020. Zakłada wspieranie finansowe jednostek samorządu terytorialnego, w zakresie realizacji zadań własnych, polegających na prowadzeniu i zapewnieniu miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”. Celem strategicznym Programu jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym, poprzez dofinansowanie rozbudowy infrastruktury ośrodków wsparcia w środowisku lokalnym oraz zwiększenie miejsc w ośrodkach wsparcia „Senior+”, tj. wsparcie działań jednostek samorządu w rozwoju na ich terenie sieci Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska