Osiedle Lokum Vena powstaje w miejscu dawnego szpitala przy ulicy Poniatowskiego. Zabytkowa część szpitala stanie się integralną częścią osiedla budowanego przez wrocławską firmę Lokum Deweloper. Postępy prac możemy zaobserwować na zdjęciach z drona. Zobaczcie także wizualizację wnętrz oraz budynków z zewnątrz.

Osiedle Lokum Vena usytuowane jest u zbiegu ulic Poniatowskiego i Prusa, w pobliżu Placu Bema. Inwestor przekonuje, że to doskonała lokalizacja nieopodal Rynku i Wyspy Słodowej. Ma to być eleganckie osiedle doskonałe dla osób, które z jednej strony chcą być w centrum, z drugiej cenią sobie kameralną atmosferę.

W nowoczesnej zabudowie powstanie 181 mieszkań, a w zrewitalizowanej części – 89. W ofercie znalazły się wygodne kawalerki, mieszkania 2– pokojowe, kompaktowe i większe rodzinne 3 pokoje oraz 4– pokojowe apartamenty o powierzchni do 97 m. kw.

Właściciele mieszkań położonych na parterze będą mogli cieszyć się ogródkami o powierzchni nawet do 86 m.kw. Apartamenty na wyższych kondygnacjach posiadać będą loggie lub balkony do 18,5 m.kw.

Na dziedzińcu osiedla powstanie mała architektura. Będzie to fontanna oraz stylizowane ławki i latarnie. Fontanna zostanie usytuowana przed zabytkowym budynkiem. Charakter osiedla ma podkreślać dobrze dobrana roślinność komponująca się ze starodrzewem. Deweloper informuje, że na terenie inwestycji znajdą się również lokale handlowo – usługowe oraz garaż podziemny. Osiedle Lokum Vena będzie monitorowane i ogrodzone odrestaurowanym stalowo – metalowym płotem.

LOKUM VENA WE WROCŁAWIU - ZOBACZ FILM

Do 2008 roku w zabytkowych budynkach przy zbiegu ul. Bema, Poniatowskiego i Prusa mieściła się Katedra i Klinika Gastroenterologii i Hepatologii, Katedra i Klinika Angiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii, Katedra Klinika Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej oraz I Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej. Później kliniki przeniesiono do szpitala przy ul. Borowskiej.

ZOBACZ TAKŻE: TAK POWSTAJĄ MIESZKANIA W MIEJSCU SZPITALA