Szermierka: Nasi bez medali

Paweł Witkowski
Leszek Rajski zatrzymał się na 1/16 finału szermierczych mistrzostw świata w Katanii. Florecista wrocławian, po zwycięstwie nad Amerykaninem Richardem Krusem 15:5, przegrał z jego rodakiem Race'em Imbodenem 7:15 i ostatecznie zajął 32. miejsce.

O jedną pozycję wyżej sklasyfikowano Pawła Kawieckiego, który w 1/16 uznał wyższość Koreańczyka Byunga Chul Choj 9:15. Inni Polacy: Radosław Glonek i Marcin Zawada nie przebrnęli I rundy.
W zawodach indywidualnych na mistrzostwach w polskiej ekipie najlepiej spisała Magdalena Piekarska. Szablistka z Warszawy dotarła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Chinką Na Li 10:15. Ostatecznie zajęła 5. miejsce.

Wśród mężczyzn najwyżej był Radosław Zawrotniak - 13. Poniżej oczekiwań zaprezentowali się szpadziści AZS-u AWF--u Wrocław. Mistrz Polski Robert Andrzejuk został sklasyfikowany na 62. miejscu, a 3. na krajowym podwórku - Tomasz Motyka nie przebrnął eliminacji. Obaj liczyli na dobry występ, który mógłby zapewnić im kwalifikację olimpijską. Słaby wynik na Sycylii praktycznie przekreśla ich szanse na wywalczenie przepustek do Londynu. Przypomnijmy, że na IO nie będzie turnieju drużynowego w szpadzie mężczyzn. W Pekinie Zawrotniak, Andrzejuk, Motyka i Adam Wiercioch wywalczyli srebro.

W piątek w Katanii rusza turniej drużynowy. Wśród szablistów nie będzie reprezentacji Polski, ale za to zobaczymy nasze florecistki, które będą bronić tytułu wicemistrzyń wywalczonego przed rokiem w Paryżu.