Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Średniowieczne grodzisko w parku Tysiąclecia. Trwa budowa, otwarcie już jesienią [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Konrad Bałajewicz
Konrad Bałajewicz
Na placu budowy Średniowiecznego Wrocławia widoczne są pierwsze efekty prac
Na placu budowy Średniowiecznego Wrocławia widoczne są pierwsze efekty prac Magdalena Pasiewicz / Polska Press
Nietypowy plac zabaw w postaci średniowiecznego grodziska to duża inwestycja prowadzona przez Zarząd Zieleni Miejskiej. Oryginalne miejsce dla najmłodszych powstaje w parku Tysiąclecia, a pierwszy etap inwestycji ma zostać ukończony do października.

Pomysł na plac zabaw o nazwie Średniowieczny Wrocław zaproponowali mieszkańcy w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku. Dzisiaj w parku między rzeką Ślęzą a Nowym Dworem widać dosyć zaawansowany etap prac.

Gotowe jest wzgórze wyłożone częściowo specjalnym kauczukiem, który ma zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i amortyzować ich upadki. Trwa także budowa fundamentów pod urządzenia zabawowe, m.in. lin do wspinaczki i zjeżdżalni. Do zakończenia I etapu pozostało postawienie grodziska z basztą, wieżą, a także kładki i palisady oraz trampoliny. Aby nie plac zabaw nie zamienił się w przysłowiową "patelnię" podczas upałów, cień ma rzucać wspomniana palisada oraz zasadzone drzewa, które rosną już kilka lat.

Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza na pierwsze testy już jesienią. W przyszłości plac zabaw planowo ma zostać rozbudowany o inne elementy. To średniowieczna zagroda z bujakami w kształcie zwierząt, wiata w kształcie średniowiecznej chaty pod której ma znajdować się piaskownica, średniowieczny rynek z kamieniczkami, dzwonnica, a nawet smok. Poszczególne części placu zabaw mają być podzielone ze względu na wiek użytkowników. Jednak to czy powstaną zależy od dostępności środków, a tempo ich budowy od procedowania kolejnych projektów WBO. I WBO etap z 2019 roku i II WBO etap z 2021 roku został oceniony pozytywnie i w porozumieniu z liderem, zasilił budżet pierwszego etapu budowy.

Koszt inwestycji, której wykonawcą jest firma ATTIS wynosi blisko 3,1 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska