Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sporo grzybów w dolnośląskich lasach. Gdzie się wybrać? (LOKALIZACJE)

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Pogoda wciąż sprzyja wczesnemu sezonowi grzybowemu na Dolnym Śląsku, podczas którego królują borowiki szlachetne, koźlarze i pieprzniki jadalne (popularne kurki). Na portalach i forach poświęconych grzybom nie brakuje wpisów z naszego regionu, m.in. z Kotliny Kłodzkiej czy okolic Wałbrzycha. Wciąż łatwiej o grzyby na terenach górskich i podgórskich niż w jesiennych grzybowych eldoradach jak Bory Dolnośląskie czy lasy Doliny Baryczy. Niestety, grzybiarze donoszą, że muszą odrzucać sporą część grzybów, bo są robaczywe. Ale radości zbierania i znalezienia żaden robak nam nie odbierze! Na kolejnych slajdach podpowiadamy Wam aktualnie najczęściej pojawiające się grzybowe lokalizacje na Dolnym Śląsku. Staramy się możliwie doprecyzować "miejscówki", ale pamiętajmy, że grzybiarze nie zawsze chcą się dzielić precyzyjną informacją z wiadomych względów...Traktujcie wybrane przez nas lokalizację jako zachętę do poszukiwań w tej okolicy. Przejdźcie do kolejnych slajdów, by zobaczyć grzybowe "miejscówki".
Pogoda wciąż sprzyja wczesnemu sezonowi grzybowemu na Dolnym Śląsku, podczas którego królują borowiki szlachetne, koźlarze i pieprzniki jadalne (popularne kurki). Na portalach i forach poświęconych grzybom nie brakuje wpisów z naszego regionu, m.in. z Kotliny Kłodzkiej czy okolic Wałbrzycha. Wciąż łatwiej o grzyby na terenach górskich i podgórskich niż w jesiennych grzybowych eldoradach jak Bory Dolnośląskie czy lasy Doliny Baryczy. Niestety, grzybiarze donoszą, że muszą odrzucać sporą część grzybów, bo są robaczywe. Ale radości zbierania i znalezienia żaden robak nam nie odbierze! Na kolejnych slajdach podpowiadamy Wam aktualnie najczęściej pojawiające się grzybowe lokalizacje na Dolnym Śląsku. Staramy się możliwie doprecyzować "miejscówki", ale pamiętajmy, że grzybiarze nie zawsze chcą się dzielić precyzyjną informacją z wiadomych względów...Traktujcie wybrane przez nas lokalizację jako zachętę do poszukiwań w tej okolicy. Przejdźcie do kolejnych slajdów, by zobaczyć grzybowe "miejscówki". Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
Pogoda wciąż sprzyja wczesnemu sezonowi grzybowemu na Dolnym Śląsku, podczas którego królują borowiki szlachetne, koźlarze i pieprzniki jadalne (popularne kurki). Na portalach i forach poświęconych grzybom nie brakuje wpisów z naszego regionu, m.in. z Kotliny Kłodzkiej czy okolic Wałbrzycha. Wciąż łatwiej o grzyby na terenach górskich i podgórskich niż w jesiennych grzybowych eldoradach jak Bory Dolnośląskie czy lasy Doliny Baryczy. Niestety, grzybiarze donoszą, że muszą odrzucać sporą część grzybów, bo są robaczywe. Ale radości zbierania i znalezienia żaden robak nam nie odbierze!
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska