Śmiertelny wypadek pod Wrocławiem. Nie żyje kobieta, która szła drogą ekspresową

Jerzy WójcikZaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Śmiertelny wypadek na drodze ekspresowej S8 pomiędzy Magnicami a węzłem Kobierzyce. Doszło do niego w nocy z piątku na sobotę, tuż po północy, na pasie w kierunku Warszawy. W wypadku zginęła kobieta. Jezdnia była zablokowana przez ponad 4 godziny, a swoje czynności prowadzili policjanci pod nadzorem prokuratora. Normalny ruch przywrócono w tym miejscu po godzinie 4 nad ranem.

Jak doszło do tego tragicznego zdarzenia? - Około północy dostaliśmy zgłoszenie od kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania, że jadąc drogą S8 w kierunku Warszawy, najprawdopodobniej potrącił on człowieka, który wtargnął z pasa awaryjnego na jezdnię - mówi nam asp. szt. Łukasz Dutkowiak, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu.

Policjanci na miejscu wypadku potwierdzili, że ofiarą śmiertelną jest kobieta. Na pomoc było za późno, piesza zginęła na miejscu. Jej ciało decyzja prokuratora zostało skierowane na sekcję zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej. Co robiła piesza w nocy na drodze ekspresowej? Na razie trudno odpowiedzieć na to pytanie. Trwa policyjne dochodzenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Deszcz pod Wrocławiem i od razu mnóstwo wypadków (SPRAWDŹ)

Powódź 1997 w naszych relacjach (OKŁADKI, TEKSTY, ZDJĘCIA)

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 56

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-15T17:13:20 02:00, Glupichniesieją:

Selekcja naturalna

Spierdalaj, to chora osoba była,której mimo wszelkich starań rodziny- państwo nie pomogło

...
2019-07-13T15:35:26 02:00, Gość:

Jak to jest w tym miejscu droga ekspresowa to ja jestem debilem z po lub wiosny

W Po debili nie ma to jesteś de... z PIS?? bo tam jest fragmęt który nie jest eksresówką i jest fragmęt który jest - jest mowa o WĘŹLE Koberzyce a nie o Kobierzycach a WĘZEŁ Kobierzyce jest na S8 za Magnicami - jadąc w stronę Wrocławia natomiast same Kobierzyce są za...

G
Glupichniesieją

Selekcja naturalna

G
Gosx

Biedny facet... Naprawdę kierowcy współczuję, bo takiej sytuacji nie mógł przewidzieć. Mam nadzieję, że nie będzie się obwiniał.

G
Gość
2019-07-13T09:22:03 02:00, Gość:

Jechałem 3 min wcześniej miałem ta sama sytuacje z ta kobieta. Jej widok już zostanie na całe życie. Ewidentnie chciała targnąć się na życie.

2019-07-13T10:51:40 02:00, Gość:

Powinieneś iść złożyć zeznanie.

2019-07-13T11:03:01 02:00, Gość:

Też ją widziałem, dziwnie zachowywała się

2019-07-13T11:07:48 02:00, Gość:

Jesteś winnym jej śmierci. Należało się zatrzymać i jej pomóc.

2019-07-13T11:19:29 02:00, Gość:

Mało nie brakowało i by mi na maskę wpadła w ostatniej chwili ją minąłem A za mną jechała skania

To jest kutfa nie kobieta

G
Gość
2019-07-13T09:22:03 02:00, Gość:

Jechałem 3 min wcześniej miałem ta sama sytuacje z ta kobieta. Jej widok już zostanie na całe życie. Ewidentnie chciała targnąć się na życie.

2019-07-13T10:51:40 02:00, Gość:

Powinieneś iść złożyć zeznanie.

2019-07-13T11:03:01 02:00, Gość:

Też ją widziałem, dziwnie zachowywała się

2019-07-13T11:07:48 02:00, Gość:

Jesteś winnym jej śmierci. Należało się zatrzymać i jej pomóc.

2019-07-13T12:06:03 02:00, zwyrol:

Popełnienie samobójstwa jest w tym kraju czynnością legalną. Nie masz żadnych podstaw, by komuś tego zabraniać. W szczególności jeśli ktoś tylko stoi przy drodze i tylko masz wrażenie, że chce popełnić samobójstwo. Co zrobisz, będziesz się szarpać? Wówczas to Ty łamiesz prawo. A "uratowana" osoba poczeka aż odjedziesz i jeśli nadal będzie chciała się zabić, to tak uczyni.

2019-07-13T12:47:05 02:00, Gość:

Wystarczyło zadzwonić, a swoje historyjki o samobójstwach zachować dla siebie.

2019-07-13T13:10:45 02:00, zwyrol:

Teraz to całkiem bez sensu, że niby ten gość miał zadzwonić i powiedzieć, że na drodze ekspresowej znajduje się piesza, mimo że jest to niedozwolone i NIE wspominać nic o samobójstwie? Jaki to ma sens? Skutek pewnie byłby w stylu: No ok, przyjęliśmy zgłoszenie, wiemy już chodzi po drodze i grozi jej za to mandat. Nic pilnego, sądząc po treści. Bo np. tego samego dnia było podobne zgłoszenie i okazało się, że to Zenek znów wracał z imprezy u Cześka i po następnej imprezie zrobi to znowu.

2019-07-13T13:24:57 02:00, Gość:

Sam widzisz czym kończy się bagatelizowanie tego typu spraw. Gdyby ktoś z tych, podających się za świadków zadzwonił, a milicja wykonała swoją pracę, kobieta pewnie by żyła.

Gdyby społeczeństwo składało się z większej liczby osób myślących o skutkach, a nie bajdurzących o samobójcach, mielibyśmy mniejszą ilość wypadków.

Tu nie ma co więcej gdybać, widzisz taką sytuację, dzwonisz.

2019-07-13T13:50:51 02:00, zwyrol:

Nadal nie rozumiesz? "Praca milicji" sprowadziłaby się do ukarania babki mandatem za spacerowanie tam, gdzie jej nie wolno, a po jej odjeździe babka mogła znów wyjść na drogę i masz 2 możliwości: a) popełnia samobójstwo, b) znów ktoś dzwoni, babka dostaje kolejny mandat, po czym znów wychodzi na drogę i znów masz 2 możliwości... A tak poważnie, dzwonisz za każdym razem, gdy widzisz kogoś w nocy na poboczu? Nawet gdy jest to przysłowiowy Zenek, który tylko wraca do domu i nie chce byś mu kogokolwiek wzywał, "bo sobie poradzi" (to wersja obcięta, bez pijackich wulgaryzmów)? Ja nie dzwonię, bo takich Zenków widuję regularnie na tyle dużo, że gdyby wszyscy dzwonili, to milicjantów by nie starczyło do wszystkich. A fakt, że to ciągle ci sami "Zenkowie" wskazuje, że interwencja nie była im potrzebna. Teraz po fakcie łatwo ocenić, że tam można było wezwać policję, ale po przyjeździe byłby mandacik, o którym wspomniałem na początku i do widzenia pani.

2019-07-13T13:59:30 02:00, Gość:

Znowu cały problem rozbija się o twoją bujną wyobraźnię. Nie znasz kompletnie sytuacji, nie gdybaj co by było. Nie wiesz skąd ta osoba wzięła się na drodze, jaki był jej aktualny stan. W normalnym kraju policja zapakowałaby ją do auta i albo odwiozła do szpitala albo chociaż do najbliższej stacji. Mam cień nadziei, że polscy stróże choć raz zachowaliby się jak na policję przystało.

Odpowiadając na twoje pytania, tak gdy widzę osobę na drodze ekspresowej, autostradzie, dzwonię. Piesi nie mają prawa i przede wszystkim, ze względu na własne bezpieczeństwo nie powinni poruszać się po takich drogach.

Dalsze "argumenty" o Zenkach pominę, bo najwyraźniej idziesz już w ten poziom abstrakcji, który ma jedynie na celu udowodnienie nieudowadnialnego. Byle było na twoje, wbrew logice, prawu i zdrowemu rozsądkowi.

Pseudo świadkowie wystarczyło tylko zadzwonić.... policja jej szukała, ale jak to zawsze w naszym kraju bywa lepiej nic nie widziec i nic nie zgłaszać... po części macie ją na sumieniu

O
Olo

Ludzie co wy piszecie, normalnie tragedia jak Was czytam. Pełna znieczulica i jad w mordzie. Niektórych z Was to z chęcią bym sam wrzucił pod auto.... banda debili i psychopatów. Inaczej byście ćwierkali gdyby kogoś z waszej rodziny to spotkało, szukali byście miliona winnych i choć słowa pociszenia, a od Was tylko jad i siarka....... Miękie fajki jesteście i tyle....

t
ten kraj...

Z miesiąc temu pod Oleśnicą jechał pijak na rowerze ekspresówką

G
Gość
2019-07-13T13:24:52 02:00, Gość:

I git, prawa natury działają, jak debil zachowuje się jak debil to czasami zdarzy mu się zginąć. I kierowca ciężarówki nie ma nic do tego gdyby tej baby tam nie było, bo to nie chodnik tylko droga szybkiego ruchu!

2019-07-13T13:29:15 02:00, Gość:

Rodzinę podać do Sądu o odszkodowanie za czyszczenie i zadośćuczynienie za wyłączenie pojazdu do czasu naprawienia szkody.

I jeszcze odszkodowanie dla kierowcy. Trauma. Może być teraz niezdolny do pracy przez wiele miesięcy

j
jaro
2019-07-13T14:30:27 02:00, Świadek:

Znam ją, ona popierała POmyje, mówiła że musi odpokutować grzechy Schetyny i Tuska, i jak widać odpokutowała

Ty chyba jesteś ofiarą gwałtu batalionu niedorozwiniętych piździelców bo jeden piździelec takiego debiIa nie dałby rady spłodzić.

N
Na temat bez hejtu

Sekcja zwłok wykaże czy to było samobójstwo czy nieszczęśliwy wypadek czy była naćpana lub wypita na promilach ogólnie jej tam nie powinno być.

G
Gość
2019-07-13T15:35:26 02:00, Gość:

Jak to jest w tym miejscu droga ekspresowa to ja jestem debilem z po lub wiosny

Świetna autoprezentacja!

T
Tt

Jak chcecie e sie zabijac robcie to bez udzialu innych osob. Ogarnijcie sie. Taka rada na przyszłość.

z
zwyrol
2019-07-13T09:22:03 02:00, Gość:

Jechałem 3 min wcześniej miałem ta sama sytuacje z ta kobieta. Jej widok już zostanie na całe życie. Ewidentnie chciała targnąć się na życie.

2019-07-13T10:51:40 02:00, Gość:

Powinieneś iść złożyć zeznanie.

2019-07-13T11:03:01 02:00, Gość:

Też ją widziałem, dziwnie zachowywała się

2019-07-13T11:07:48 02:00, Gość:

Jesteś winnym jej śmierci. Należało się zatrzymać i jej pomóc.

2019-07-13T12:06:03 02:00, zwyrol:

Popełnienie samobójstwa jest w tym kraju czynnością legalną. Nie masz żadnych podstaw, by komuś tego zabraniać. W szczególności jeśli ktoś tylko stoi przy drodze i tylko masz wrażenie, że chce popełnić samobójstwo. Co zrobisz, będziesz się szarpać? Wówczas to Ty łamiesz prawo. A "uratowana" osoba poczeka aż odjedziesz i jeśli nadal będzie chciała się zabić, to tak uczyni.

2019-07-13T12:47:05 02:00, Gość:

Wystarczyło zadzwonić, a swoje historyjki o samobójstwach zachować dla siebie.

2019-07-13T13:10:45 02:00, zwyrol:

Teraz to całkiem bez sensu, że niby ten gość miał zadzwonić i powiedzieć, że na drodze ekspresowej znajduje się piesza, mimo że jest to niedozwolone i NIE wspominać nic o samobójstwie? Jaki to ma sens? Skutek pewnie byłby w stylu: No ok, przyjęliśmy zgłoszenie, wiemy już chodzi po drodze i grozi jej za to mandat. Nic pilnego, sądząc po treści. Bo np. tego samego dnia było podobne zgłoszenie i okazało się, że to Zenek znów wracał z imprezy u Cześka i po następnej imprezie zrobi to znowu.

2019-07-13T13:24:57 02:00, Gość:

Sam widzisz czym kończy się bagatelizowanie tego typu spraw. Gdyby ktoś z tych, podających się za świadków zadzwonił, a milicja wykonała swoją pracę, kobieta pewnie by żyła.

Gdyby społeczeństwo składało się z większej liczby osób myślących o skutkach, a nie bajdurzących o samobójcach, mielibyśmy mniejszą ilość wypadków.

Tu nie ma co więcej gdybać, widzisz taką sytuację, dzwonisz.

Nadal nie rozumiesz? "Praca milicji" sprowadziłaby się do ukarania babki mandatem za spacerowanie tam, gdzie jej nie wolno, a po jej odjeździe babka mogła znów wyjść na drogę i masz 2 możliwości: a) popełnia samobójstwo, b) znów ktoś dzwoni, babka dostaje kolejny mandat, po czym znów wychodzi na drogę i znów masz 2 możliwości... A tak poważnie, dzwonisz za każdym razem, gdy widzisz kogoś w nocy na poboczu? Nawet gdy jest to przysłowiowy Zenek, który tylko wraca do domu i nie chce byś mu kogokolwiek wzywał, "bo sobie poradzi" (to wersja obcięta, bez pijackich wulgaryzmów)? Ja nie dzwonię, bo takich Zenków widuję regularnie na tyle dużo, że gdyby wszyscy dzwonili, to milicjantów by nie starczyło do wszystkich. A fakt, że to ciągle ci sami "Zenkowie" wskazuje, że interwencja nie była im potrzebna. Teraz po fakcie łatwo ocenić, że tam można było wezwać policję, ale po przyjeździe byłby mandacik, o którym wspomniałem na początku i do widzenia pani.

G
Gość
2019-07-13T13:23:09 02:00, Gość:

Kolejny pijany wieśniak patol. Też było scietwo do rowu i dalej jechać. S8 to nie deptak

Kim musisz być żeby piść takie rzeczy. Człowieczeństwa w tobie za grosz

Dodaj ogłoszenie