Ślęza wykorzystała potknięcie MKS-u i wraca na trzecie miejsce

Rafał Bajko
Przedostatnia kolejka Tauron Basket Ligi Kobiet przyniosła sporą niespodziankę. MKS Polkowice uległ w Siedlcach miejscowemu MKK 77:78. Wygrała za to Ślęza Wrocław, która ograła KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 78:47.

Przed meczem wydawało się, że polkowiczanki mają teoretycznie łatwe zadanie, gdyż ich rywalem była przedostatnia drużyna ligi. Prowadzony przez selekcjonera reprezentacji Polski Teodora Mołłowa MKK potrafił jednak postawić się MKS-owi od samego początku. Siedlczanki w drugiej kwarcie wygrywały 27:24, a potem 33:25. Świetnie w tym fragmencie radziła sobie szczególnie rzucająca gospodyń Magdalena Koperwas (100 proc. skuteczności w rzutach za dwa). Ostatecznie, przed zejściem do szatni, zawodniczki Mołłowa podreperowały swoje prowadzenie do 11 pkt (45:34).

Odpowiedź polkowiczanek była natychmiastowa. Od razu po rozpoczęciu trzeciej kwarty, zespół Vadima Czeczuro zaliczył serię 12:0 i było 46:45 dla gości. Siedlczanki w porę się jednak przebudziły i nie pozwoliły rywalkom znacznie odjechać. To właśnie one w czwartej kwarcie znów nadawały ton rywalizacji i wygrywały 65:61. Kiedy w pewnym momencie zrobiło się 76:66, stało się jasne, że MKS-owi będzie niezwykle trudno to spotkanie wygrać. Polkowiczanki podjęły jeszcze rękawicę i za sprawą Corine Adams zniwelowały straty do jednego oczka. Na więcej zabrakło jednak czasu.

Porażka MKS-u była prezentem dla Ślęzy Wrocław, która nie miała problemów z AZS-em Gorzów Wlkp. Ekipa Algirdasa Paulauskasa, grająca tego dnia wyjątkowo w małej hali AWF-u, wróciła bowiem na trzecie miejsce w ligowej tabeli. W perspektywie fazy play-off oznacza to uniknięcie w ewentualnym półfinale rywalizacji z Wisłą Can-Pack Kraków.

Wrocławianki, grające we wtorek wyjątkowo w małej hali AWF-u, od początku nacisnęły gorzowianki. Pierwsza kwarta wygrana 20:6 pokazała, kto tego dnia będzie rządził na parkiecie. Gospodynie chętnie dzieliły się piłką (20 asyst), a świetne zawody rozgrywała Katarzyna Krężel, autorka 25 oczek. Warto również zaznaczyć, że w pierwszej piątce wyszła Agnieszka Kaczmarczyk, która dołączyła do Ślęzy kilkanaście dni temu. Skrzydłowa wyróżniła się głównie zbiórkami, notując ich w całym meczu aż dziewięć.

Przed drużynami Tauron Basket Ligi Kobiet jeszcze jedna kolejka fazy zasadniczej. Ślęza uda się w sobotę do Sosnowca na mecz z beniaminkiem rozgrywek JAS-FBG Zagłębiem, z kolei MKS podejmie tego samego dnia Widzew Łódź.

Tauron Basket Liga Kobiet
MKK Siedlce – MKS Polkowice 78:77 (20:22, 25:12, 14:25, 19:18)
MKK: Koperwas 30 (1x3), Parysek 16, Kisilowa 7, Trzeciak 6, Morawiec 5 – Olchowyk 11 (3), Jagodzińska 3 (1).
MKS: Greene 24, Adams 18 (3x3), Skobel 14 (2), Schmidt 7 (1), Michael 4 – Diaz 4, Żukowska 3, Nowacka 3 (1).

Ślęza Wrocław – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 78:47 (20:6, 19:12, 19:11, 20:18)
Ślęza: Krężel 25, Zoll 14, Shegog 10, Sulciute 7, Linkeviciene 7, Kastanek 4, Śnieżek 4, Kaczmarczyk 4, Sklepowicz 3, Leciejewska, Mistygacz.
KSSSE: Cain 13 (15 zb), Goodrich 12, Stelmach 8, Szajtauer 4, K.Jaworska 3, Brown 2, Dźwigalska 2, Naczk 2, B. Jaworska 1, Czarnodolska.

Pozostałe mecze 21. kolejki: Energa Toruń – JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 79:56, Wisła Can-Pack Kraków – Pszczółka AZS UMCS Lublin 74:57, Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia 82:67, Widzew Łódź – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 47:79.