Puchar Polski: Awans w bólach, KGHM Zagłębie Lubin ratuje honor Dolnego Śląska

KGHM Zagłębie Lubin potrzebowało dogrywki, by wyeliminować trzecioligowy Sokół Kleczew. Ostatecznie Zagłębie wygrało 3:2 FOT. PAP/Tomasz Wojtasik
KGHM Zagłębie Lubin wygrało z trzecioligowym Sokołem Kleczew 3:2 w I rundzie Fortuna Pucharu Polski, ale potrzebowało do tego dogrywki. Po regulaminowych 90 minutach było 2:2. Miedziowi są jedynym klubem z Dolnego Śląska, który przebrnął do 1/16 finału tych rozgrywek.

Sokół Kleczew - Zagłębie Lubin 2:3

W środę KGHM Zagłębie Lubin rozgrywało swój mecz w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski. Rywal - trzecioligowy Sokół Kleczew - nie wydawał się być zbyt wymagającym przeciwnikiem na papierze, ale zespół z maleńkiego miasteczka pod Koninem w Wielkopolsce postawił lubinianom twarde warunki.

Gospodarze niespodziewanie już w 7 min wyszli na prowadzenie za sprawą Huberta Kaptura. Podrażnieni tym faktem Miedziowi na przestrzeni kolejnych 15 min zdobyli dwa gole za sprawą Tornike Gaprindaszwilego oraz Marka Mroza i do przerwy prowadzili 2:1.

Po zmianie stron nic nie wieszczyło problemów zespołu z PKO Ekstraklasy. Mieli kilka okazji, lecz a to dobrze spisywał się bramkarz Sokoła, a to brakowało precyzji. To zemściło się na lubinianach w 66 min, kiedy do wyrównania doprowadził Mateusz Wzięch.

Po tej sytuacji Zagłębie miało jeszcze swoje sytuacje, lecz finalnie do rozstrzygnięcia losów awansu potrzebna była dogrywka. W niej o losach spotkania zadecydował rezerwowy Juan Muñoz. Hiszpan w 101 min dał Miedziowym trzecią bramkę i to oni zagrają w 1/16, jako jedyny zespół z regionu.

Przypomnijmy, że już w rundzie wstępnej odpadły rezerwy Śląska Wrocław (0:2 z Chojniczanką Chojnice), drugi zespół Zagłębie Lubin (1:2 z Kotwicą Kołobrzeg) oraz Górnik Polkowice (1:4 ze Zniczem Pruszków). W I rundzie Śląsk Wrocław przegrał z Jagiellonią Białystok (0:2), Miedź Legnica z Arką Gdynia (0:2), a Chrobry Głogów z drugoligową Wisłą Puławy (1:3).

To oznacza, że KGHM Zagłębie Lubin uratowało honor całego Dolnego Śląska. Losowanie par 1/16 finału zaplanowane jest na najbliższy piątek (29 września) i odbędzie się o godz. 12 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Sokół Kleczew - KGHM Zagłębie Lubin 2:3 pd. (1:2, 2:2)
Bramki: Kaptur 7, Wzięch 66 - Gaprindaszwili 14, Mróz 22, Muñoz 101
Sokół: Lorek - Grobelny (106. Stańczyk), Kaliszan, Kaptur, Andrzejewski - Konieczny (60. Kroczyński), Kowalczuk (106. Szygenda), Andrzejewski (77. Friska), Wzięch (90. Klimko), Matuszewski - Pawlak.
Zagłębie: Weirauch - Kłudka (86. Muñoz), Nalepa, Kruk, Mata - Bohar (67. Wdowiak), Poletanović (74. Dąbrowski), Dudziński (46. Makowski), Mróz, Gaprindaszwili (67. Grzybek) - Woźniak.