Policja zatrzymała czterech piratów drogowych

Kinga Czernichowska
Kinga Czernichowska
Zaktualizowano 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Arkadiusz Dembiński / Polska Press
Policjanci lubińskiej drogówki zatrzymali czterech piratów drogowych. Wszyscy stracili prawo jazdy.

Policjanci należący do grupy „SPEED” na co dzień zajmują się przede wszystkim zatrzymywaniem kierowców, którzy rażąco przekraczają prędkość, będąc tym samym zagrożeniem dla innych kierowców. Tylko w ciągu jednego dnia w wyniku działań drogówki z Lubina aż cztery osoby straciły prawa jazdy i zostały ukarane mandatami.

Każdy z nich przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubny rekordzista miał na swoim liczniku 113 km/h, a więc o 63 km/h więcej niż pozwala na to prawo. Trzy osoby zatrzymano w miejscowości Miłosna. To miejsce jest objęte szczególnym nadzorem przez lubińskich funkcjonariuszy.

Policjanci apelują. Kierowco, zwolnij!

- Prędkość naprawdę zabija. Kierujący, którzy lekceważą przepisy i ignorują obowiązujące limity prędkości, są poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego - podsumowuje Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Skontrolowani przez policjantów piraci drogowi stracili prawo jazdy na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł każdy. Kierowcy otrzymali również za popełnione wykroczenia po 10 punktów karnych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 33

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-18T18:27:59 02:00, Gość:

Zacznijcie łapać tych osłów na motorach co ścigają się po Lotniczej, Legnickiej i Ostatnim Groszu bo rzygać się chce już od tych hałasów.

Chyba im się nie chce stać w miejscu.

G
Gość

Ciekawa nazwa dla grupy policyjnej-"speed" to m.in. amfetamina 97%.! Jeśli angielskie słowo ma podnieść prestiż policjantów to może przemalować napisy na radiowozach z "policja"na "police".

G
Gość

Zacznijcie łapać tych osłów na motorach co ścigają się po Lotniczej, Legnickiej i Ostatnim Groszu bo rzygać się chce już od tych hałasów.

G
Gość
2019-08-18T09:58:41 02:00, Gość:

No i po co ta cała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa??? Jak to g*wno daje. Po co mapa wypadków śmiertelnych Wakacje 2019, jak kierowcom to nie przemawia do rozsądku... Polacy mają już we krwi zapiepranie po polskich drogach, wyprzedzanie na trzeciego, przekraczanie prędkości, przejazd na czerwonym itd. Po prostu uważają że mogą, bo mogą kiedy nikt im tego nie zabrania lub karty są za małe.

Zapieprzanie... Kary...

G
Gość

No i po co ta cała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa??? Jak to g*wno daje. Po co mapa wypadków śmiertelnych Wakacje 2019, jak kierowcom to nie przemawia do rozsądku... Polacy mają już we krwi zapiepranie po polskich drogach, wyprzedzanie na trzeciego, przekraczanie prędkości, przejazd na czerwonym itd. Po prostu uważają że mogą, bo mogą kiedy nikt im tego nie zabrania lub karty są za małe.

G
Gość
2019-08-17T21:24:22 02:00, Henry:

Prędkość nie zabija, tylko hamowanie.

Henry ty się zahamowałeś w rozwoju :P

G
Gość
2019-08-17T20:14:03 02:00, Gość:

nauczka na przyszłość, że lepiej wolniej i z yanosikem jechać

2019-08-17T20:27:39 02:00, Gość:

Wiesz, jak kierowcy będą jeździć tylko z yanosikiem, to tylko spowoduje że będziemy mieli więcej na drogach kierowców debili, którzy nie potrafią się po nich poruszać bez posiadania smartphone'a. Tak samo jak Ci którzy nie ustawiają świateł itd bo uważają że wszystko odbywa się automatycznie (wypadki na AOW podczas ostatniej mgły :P )

2019-08-17T21:53:13 02:00, Gość:

Już jest tylu debili za kółkie, że żaden yanosik nie pomoże, ani nawet Zorro na koniu co umie mówić...

Haha dokładnie... Zapytajmy ilu kierowców korzysta jeszcze z tradycyjnych map a ilu opiera się tylko na tym co mówi GPS. Nie patrzą nawet na znaki... a potem płacz bo jazda na pamięć, jazda wg GPSa itd. Przykładowo to co ostatnio miało miejsce w okolicahc Zaopanego hahaha

https://plus.gazetakrakowska.pl/nawigacja-wyprowadzila-ich-doslownie-w-pole/ar/12435476

ale to nieważne, ja np. zawsze zanim wyjadę sprawdzam jaką trasę wyznacza GPS. Zdarzyło mi się kilka razy że Automapa bądź Google Maps, podały trasę, która przebiegała przez dróżkę przecinającą tory kolejowe... No chyba nie tędy droga, a więc wtedy trasę koryguję. Zawsze mam przy sobie też Atlas samochodowy. No i patrzę na znaki... Bo jazda na pamięć już dwukrotnie odbiła się negatywnie na moim synu, który teraz tym bardziej zwraca uwagę na znaki. A wsyztsko z powodu pośpiechu. Ludzie zwolnijcie i myślcie, na każdym metrze i kilometrze.

G
Gość
2019-08-17T21:34:29 02:00, Gość:

tylko 4 ? A ja myślałem że ok. 200, tyle jeździ po Wrocławiu piratów. Policjanci powinni ich bezwzględnie zamknąć do więzienia

Drogówka jest niestety dość skorumpowana we Wro. Zanim się to wykorzeni... Do tej pory do Wrocławia nada będą się przeprowadzać i przyjeżdżać Ci którzy chcą rumakować bezkarnie na ulicach. Ostatnio w tramwaju jadąc na trasie Legnicka, dwóch kolesi w wieku około 35-37 lat "podziwiało" przez okno jak kilku zapieprzało po ulicy. Jeden do drugiego mówi, że od momentu kiedy tutaj się przeniósł to nie martwi się tym że musi jeździć na AOW czy A4 żeby rozpędzać samochód i dać mu kopa tylko na relakcie po Legnickiej wystarczy pod wieczór pośmigać. No to jak takie już jest podejśćie to mamy tu normę...

G
Gość
2019-08-17T22:52:35 02:00, Gość:

tylko czterech ?! tylu tu można w 5 minut złapać, a co robili pozostałe 7 godzin ?

Na wrocławskiej Legnickiej co trzeci... do złapania.

G
Gość
2019-08-17T20:24:59 02:00, Gość:

Życzę tym dzbanom, którym się tak śpieszy, aby dojechali do najbliższego drzewa i tam skończyli swoje rumakowanie :)

2019-08-17T22:53:54 02:00, Gość:

A ja życzę Ci tego samego, nie ma to jak typowa polska ku**a, która cieszy nieszczęście innych.

To że ich zatrzymali nazywasz nieszczęściem? Człowieku weź stań przy ścianie i porządnie rąbnij się w ten zakuty łeb. Oni mogli spowodować nieszczęście taką jazdą...

G
Gość
2019-08-17T20:24:59 02:00, Gość:

Życzę tym dzbanom, którym się tak śpieszy, aby dojechali do najbliższego drzewa i tam skończyli swoje rumakowanie :)

2019-08-17T22:53:54 02:00, Gość:

A ja życzę Ci tego samego, nie ma to jak typowa polska ku**a, która cieszy nieszczęście innych.

Dzięki za życzenia :) ale nie śpieszy mi się, aż tak żeby wylądować na tamtym świecie. A Tobie? :P

G
Gość
2019-08-17T22:19:15 02:00, Gość:

Mentalność Polskich

kierowców jest taka żeby być pierwszym i ta jazda na zderzaku , gdzie ta 👮 w BMW

poznaj mentalność szwabskich

G
Gość
2019-08-17T20:24:59 02:00, Gość:

Życzę tym dzbanom, którym się tak śpieszy, aby dojechali do najbliższego drzewa i tam skończyli swoje rumakowanie :)

2019-08-17T22:53:54 02:00, Gość:

A ja życzę Ci tego samego, nie ma to jak typowa polska ku**a, która cieszy nieszczęście innych.

wszystko pięknie frędzlu, ale narodowości w to nie mieszaj - miej szacunek albo gnij

G
Gość
2019-08-17T20:24:59 02:00, Gość:

Życzę tym dzbanom, którym się tak śpieszy, aby dojechali do najbliższego drzewa i tam skończyli swoje rumakowanie :)

A ja życzę Ci tego samego, nie ma to jak typowa polska ku**a, która cieszy nieszczęście innych.

G
Gość

tylko czterech ?! tylu tu można w 5 minut złapać, a co robili pozostałe 7 godzin ?

Dodaj ogłoszenie