Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Polecani alergolodzy we Wrocławiu. Sierpniowe pyłki uprzykrzają ci życie? Do tych specjalistów umawiają się pacjenci

Monika Fajge
Monika Fajge
Najczęściej polecani alergolodzy, którzy przyjmują we Wrocławiu. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl >>
Najczęściej polecani alergolodzy, którzy przyjmują we Wrocławiu. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl >>Pixabay/cenczi - zdjęcie ilustracyjne
Sierpień jest miesiącem, w którym wiele roślin z terenu Dolnego Śląska intensywnie pyli, co może powodować alergie u osób wrażliwych. Alergicy płaczą i kichają. Wielu musi szukać pomocy u alergologa. Przygotowaliśmy dla Was listę najczęściej polecanych specjalistów, którzy przyjmują we Wrocławiu. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl. Do kogo warto umówić się na wizytę. Podpowiadamy też, co pyli w sierpniu! Na jakie rośliny trzeba uważać?

Spis treści

Alergia na pyłki - te objawy dają się alergikom we znaki

Alergie na pyłki roślin należą do grupy tzw. alergii wziewnych, bo alergen dostaje się do organizmu poprzez drogi oddechowe. Do najpopularniejszych i najbardziej uciążliwych objawów zalicza się:

  • alergiczny nieżyt nosa – objawia się obfitym katarem
  • alergiczne zapalenie spojówek – obrzęk i widoczne zaczerwienienie, oczy łzawią i swędzą
  • astma alergiczna – gwałtowny kaszel, duszności i świszczący oddech

Zobacz też:

To najczęściej polecani alergolodzy, którzy przyjmują we Wrocławiu. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl >>

Co pyli w sierpniu? Podpowiadamy

Sierpień to jeden z bardziej uciążliwych miesięcy dla alergików. Jak informuje sanepid, intensywnie pyli bylica i jest ona głównym winowajcą sierpniowych alergii. Mocno pyli także pokrzywa oraz cladosporium i alternaria. Trochę niższe stężenie pyłków notuje się u traw, babki, szczawiu i komosy, które w tym miesiącu kończą kwitnienie.

"W Polsce ambrozja zaczyna kwitnąć w drugiej połowie sierpnia, a jej pyłki utrzymują się w powietrzu do października. Silnie alergenny pyłek ambrozji jest wysoce uczulający i stanowi przyczynę licznych problemów zdrowotnych u ludzi. Kontakt z rośliną może powodować alergiczne problemy oddechowe, jak też atopowe i kontaktowe zapalenie skóry, a ponadto poważne choroby i reakcje alergiczne takie jak: astma, zapalenie spojówek, nieżyt nosa, gorączka sienna. Alergenność pyłku ambrozji nasilają m.in. zanieczyszczenia związane z ruchem drogowym" - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu.

Jak radzić sobie z alergią?

Życie z alergią na pyłki roślin nie należy do najłatwiejszych. Warto pamiętać o kilku ważnych zasadach, które mogą pomóc radzić sobie z codziennością.

  • W okresie najintensywniejszego pylenia roślin, warto ograniczyć wyjścia z domu.
  • Na spacer najlepiej wyjść bezpośrednio po obfitych opadach deszczu. Niskie stężenie pyłku jest także wczesnym rankiem i późnym wieczorem.
  • Pamiętajcie, że uprawianie sportów wysiłkowych wiąże się z intensywnym oddychaniem, co zwiększa wdychanie alergenów. Zagajniki, parki, łąki lepiej omijać szerokim łukiem.
  • Dobrze jest obserwować serwisy podające prędkości i kierunku wiatru, który powoduje migrację alergenów.

To najczęściej polecani alergolodzy, którzy przyjmują we Wrocławiu. Zestawienie zostało oparte na podstawie opinii wystawionych przez pacjentów na stronie znanylekarz.pl >>

Zobacz też:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska