Pod oknami gruz, chemia i lodówki. Kto posprząta śmietnisko?

Błażej Organisty
fot. czytelnik Łukasz
Udostępnij:
Stare pralki, sedesy, styropian i żywopłot owinięty folią – taki widok z okna mają mieszkańcy bloków przy skrzyżowaniu ulic Gajowej i Dyrekcyjnej. Mieszkańcy twierdzą, że zgłaszali problem straży miejskiej i w urzędzie miejskim. Śmietnisko obiecuje posprzątać spółka Ekosystem.

Mieszkańcy południowej części Wrocławia donoszą, że przy skrzyżowaniu ul. Dyrekcyjnej i Gajowej powstało istne śmietnisko.

– Powstało na fragmencie zielonego skweru. Firma zajmująca się wywozem śmieci, zgodnie z przepisami, usuwa tylko odpady znajdujące się w kontenerach, jednak zarządca terenu nie jest zbytnio zainteresowany tym, co dzieje się tuż obok – martwi się pan Łukasz, który mieszka w okolicy.

A cóż się dzieje obok kontenerów? Mieszkańcy twierdzą, że wysypisko powiększa się regularnie i objęło już teren na długości kilkunastu metrów. Trafiają tam stare pralki, lodówki, sedesy, gruz, styropian, chemia oraz odpady budowlane.

– Wiatr rozwiewa śmieci po okolicy, w wyniku czego żywopłoty owinięte są folią, a teren zielony, na którym znajduje się kilkadziesiąt drzew, zamienił się w regularne wysypisko śmieci. Taki widok codziennie oglądam z okna – kontynuuje nasz czytelnik.

Mieszkańcy zapewniają, że problem zgłaszali straży miejskiej i do urzędu miejskiego.

– Brak odzewu. Tymczasem zarządca terenu zajmującego się tym śmietnikiem oraz okolicznym terenem zamienia go w mały Bangladesz – porównuje pan Łukasz.

O problemie poinformowaliśmy pracowników Ekosystemu, spółkę odpowiedzialną za wywóz śmieci i utrzymywanie czystości w mieście. Grzegorz Rajter zapewnił, że śmietnisko zostanie posprzątane jeszcze we wtorek.

- Najpóźniej w środę zostaną tam postawione kontenery na odpady wielkogabarytowe, o czym też poinformujemy zarządcę budynku – obiecał Rajter.

Pracownik Ekosystemu przypomina przy tym, że w takich sytuacjach mieszkańcy powinni zgłaszać problem przede wszystkim swojemu zarządcy (radzie osiedla, spółdzielni mieszkaniowej, czy wspólnocie). W opisywanym przypadku zarządcą jest gminna spółka Wrocławskie Mieszkania. Poinformowany zarządca powinien zwrócić się do spółki Ekosystem z wnioskiem o podstawienie dodatkowych kontenerów na swoim terenie. Rajter dodaje, że odpady wielkogabarytowe, w przypadku zabudowy wielorodzinnej odbierane są raz w miesiącu, zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie internetowej Ekosystemu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 65

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bbb
Lwowska-Pereca-szczesliwa wspólny śmietnik na podwórku, jest jeszcze gorzej...
K
Kodżak
to jedyny sposób na chamstwo i cwaniactwo. Do póki taki cwaniak nie dostanie po kieszeni będzie czuł się bezkarny i dalej wyrzucał co popadnie. Tak jest w każdym aspekcie życia i nie można oczekiwać od chama jakiejkolwiek kultury osobistej.
P
Porządny
Przecież Wrocław ma rozbudowaną straż miejską która wezwana do takiego brudu, bałaganu powinna wystawić wysoki mandat właścicielowi takiego terenu,bo każdy terem ma swojego właściciela,właściciel takiego terenu powinien egzekwować to od swojego administratora porządek i obciążyć go tym mandatem,właściciel nieznany?,to wystawić ogłoszenie o wynajęcie tego terenu na reklamy,zaraz się znajdzie właściciel żądając zdjęcia ogłoszenia.Straż miejska powinna znależć właściciela na jego koszt.
T
TM8
Przykład do takiego pozbywania się odpadów daje firma Ekosystem.
Kto podstawia kontenery na odpady wielkogabarytowe przy skrzyżowaniu
ul. Kadłubka i Al. Piastów na Oporowie. Al. Piastów po połączeniu z ul. Racławicką stała się bardziej ruchliwa , co mogą sobie pomyślą przejeżdżający z poza Wrocławia.
O
Oj
Dlaczego w wielu innych miastach jest dużo dużo czyściej? I to takich które mają znacznie więcej turystów? Czystość to chyba nie jest priorytet ani dla mieszkańców ani dla władz Wrocławia . wielka szkoda i duży wstyd
3
Wrocław to niestety jedno z najbrudniejszych miast w Polsce. To naprawdę kuje w oczy . Piękne miasto zabazgrolone i zarzucone śmieciami. Nie mogłam uwierzyć w okropnystan często otwartych i zapaskudzonych śmietników pod oknami mieszkań nawet w centrum miasta. Często goście z Polski i zza granicy których oprowadzam po mieście pytają zdziwieni czy to tutaj normalne. No i te szczury ...
A
Adam
Racja, kiedy coś polskiemu społeczeństwu nie pasuje,to wiadomo,że tusk,żydzi,PO winne,(pisze małymi aby automat do cenzury nie odrzucił).
M
Max
Jak się mieszka w slumsach to nie można oczekiwać porządku !! Upancy przerabiają podłogi na klepiska !
G
Gość
Debile
O
Osoo chodzi?
?
...
Takich miejsc we Wrocławiu jest mnóstwo. Kolejne takie znajduje się na ulicy Gajowej od strony podwórek zaraz przy ogrodzeniu komendy drogówki. Śmietniki są nieobudowane a najmniejszy wiatr roznosi śmierci po całej okolicy, a rzeczy typu lodówki, kanapy, stare meble leżą tygodniami. Jedna wielka ignorancja ze strony zarządcy. Jak napisałem w tytule wrocławska patologia.
B
Bart
To są zazwyczaj w tych nowych blokach. Nazjeżdża się prymitywne wsiurstwo, które zgrywa panów, a z butów słoma się sypie kilogramami.
f
fd
Jak nosili pod tą wiatę jakieś duże graty z tego bloku obok.
p
po kontenerach
kiedy każdy stawia gabaryty obok i dookoła,bo za ciężko rączki podnieść i wrzucić mebel do środka. Może ta kobiecina co tam klatki sprząta da radę to wszystko załadować ? Bo przecież za bałagan na posesji to ona po premii dostanie pierwsza :p
p
proste
lał szambo do rowu który biegł pod samym ich nosem. Oporów dostał kanalizację, rów wysechł.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie