Piłka ręczna: Zagłębie grało z nożem na gardle

Paweł Pluta
Po serii porażek piłkarze ręczni Zagłębia Lubin jechali na derbowy mecz do Głogowa z Chrobrym z duszą na ramieniu. Ewentualna porażka mogła wywołać rewolucję wśród zawodników oraz sztabu szkoleniowego.

Zawodnicy obiecali przed meczem włodarzom Zagłębia, że ten mecz będzie przełomem na lepsze. I rzeczywiście, już pierwsze minut pokazały, że zespół Jerzego Szafrańca zrobi wszystko, aby wygrać na gorącym terenie w Głogowie. Chrobry, osłabiony brakiem Pawła Piętaka, tracił dystans z minuty na minutę. Kiedy po 28 minutach goście z Lubina wygrywali 17:8, wydawało się, że emocji w Głogowie nie będzie. Nic z tego. Ambitna drużyna Tadeusza Jednoroga zmieniła oblicze i zaczęła odrabiać straty. W 39 min Chrobry przegrywał tylko 20:21, a w 59 min 29:30. W emocjonującej końcówce więcej zimnej krwi zachowali lubinianie.

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:32 (11:18)
Chrobry: Stachera, Szczęsny - Różański 2, Bednarek 4, Mochocki 4, Świtała 6, Kuta, Łucak 2, Frąszczak 2, Płaczek 6, Olęcki, Marciniak, Ścigaj 4, Wysokiński.

Zagłębie: Malcher, Świrkula - Orzłowski, Stankiewicz 3, Rosiek 2, Tomczak4, Paweł Adamczak 4, Fabiszewski 4, Kozłowski 1, Szymyślik 2, Piotr Adamczak 3, Obrusiewicz 8, Migała 1.