MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Piłka ręczna: Katastrofalna druga połowa Zagłębia

PAW
W trzecim meczu finałowy PGNiG Superligi Vistal Łączpol Gdynia pokonał u siebie KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:22, choć do przerwy to mistrzynie Polski wygrywały 15:10. Jeśli w niedzielę (godz. 15, Polsat Sport) gdynianki znów zwyciężą we własnej hali, to zdobędą złoty medal mistrzostw Polski.

Nic nie zapowiadało takiego końca trzeciego starcia finałowego KGHM Metraco Zagłębia Lubin z Vistalem Łączpolem w Gdyni.
Lubinianki zaczęły od 3:0. Jednak w 17 min pretendentki do tytułu wyrównały na 6:6. Niespełna pięć minut później Zagłębie znów wygrywało - 10:6, a na przerwę schodziło z pięciobramkową zaliczką (15:10).
Także początek drugiej połowy nie zapowiadał katastrofalnej drugiej połowy dla lubinianek. W 38 min mistrzynie Polski prowadziły 18:13. Niestety przez kolejne 10 minut lubinianki tylko raz pokonały Małgorzatę Gapską, rażąc brakiem zdecydowania w ataku.
Z kolei gdynianką zaczęło wychodzić dosłownie wszystko. W 48 min mieliśmy remis po 19, a dwie minuty później Łączpol wyszedł na prowadzenie 21:20. W trakcie ostatnich 10 minut gospodynie zdobyły siedem bramek, a mistrzynie Polski tylko jedną.
Vistal Łączpol od wywalczenia pierwszego w historii klubu mistrzostwa Polski dzieli tylko jedno zwycięstwo. Jeśli w niedzielę wygra Zagłębie, to ostatni decydujący mecz zostanie rozegrany w środę w Lubinie.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 28:22 (10:15).
Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Vistalu. Kolejny mecz w niedzielę (godz. 15, Polsat Sport) w Gdyni.