Piłka nożna: Zagłębie zremisowało z Cracovią 0:0 (ZDJĘCIA)

Paweł Kucharski
Piotr Krzyżanowski
O godzinie 17.00 Zagłębie Lubin zmierzyło się u siebie z Cracovią. To spotkanie z kategorii tych o sześć punktów. Obie drużyny zajmują bowiem miejsca w dolnych rejonach tabeli. Do składu gospodarzy, wobec kontuzji Sergio Reiny, powrócił Michał Stasiak. Na ławce trenerskiej gości doskonale znany w Lubinie Rafał Ulatowski, który w przeszłości był szkoleniowcem Miedziowych.

Znamy już składy obu drużyn.

Zagłębie: Isailović - G. Bartczak, Stasiak, Horvath, Nhamoinesu, M. Bartczak, Ekwueme, Kocot, Woźniak, Plizga, Traore. Na ławce rezerwowych: Ptak, Błąd, Osmanagić, Rymaniak, Hanzel, Kędziora, Wilczek.
Cracovia: Cabaj - Mierzejewski, Polczak, Jarabica, Wasiluk, Ntibazonkiza, Radomski, Szeliga, Klich, Ślusarski, Matusiak. Na ławce rezerwowych: Merda, Kosanović, Suart, Pawlusiński, Suvorov, Krzywicki, Janus.

4 min. - piłkę na 25. metrze przejął Ntibazonkiza, oddał bardzo mocny strzał, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Zagłębia.

6 min. - w pole karne Zagłębia dośrodkowywał Klich, ale żaden z jego partnerów nie zdołał zmienić toru lotu piłki.

8 min. - po podaniu G. Bartczaka w polu karnym gości znalazł się Traore, ale jego strzał był niecelny.

10 min. - dośrodkowanie z lewej strony Nhamoinesu, po którym z woleja uderzał G. Bartczak. Strzał był jednak bardzo niecelny.

11 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego Plizgi wprost na głowę Stasiaka. Obrońca Zagłębia nie trafił jednak piłką w bramkę.

19 min. - piłka po strzale Matusiaka z narożnika pola karnego poleciała wysoko ponad bramką.

20 min. - po strzale z 20 metrów Plizgi piłkę odbił Cabaj, ale żaden z graczy Zagłębia nie zdążył z dobitką.

29 min. - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Wasiluk, ale bardzo niecelnie.

31 min. - prostopadłe podanie Klicha do Ntibazonkizy, który wpadł z piłką w pole karne Zagłębia, ale uderzył niecelnie.

44 min. - rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry. Na boisku dzieje się niewiele ciekawego.

45 min. - sędzia doliczył jedną minutę gry.

Koniec pierwszej połowy spotkania, w której przewagę pozycyjną posiadali lubinianie, jednak nic z niej nie wynikało. Podobnie jak z szybkich kontrataków gości. Miejmy nadzieję, że w drugich 45 minutach zziębnięci kibice będą oglądać więcej ciekawych zagrań.

46 min. - rozpoczęła się druga połowa. Oba zespoły bez zmian w składach.

46 min. - G. Bartczak złamał akcję z prawej strony boiska do środka. Oddał strzał, piłka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców i omal nie zmyliła Cabaja.

51 min. - dośrodkowanie z rzutu rożnego Plizgi, ale strzał głową M. Bartczaka niecelny.

52 min. - wymiana piłki Plizgi z Traore, po której ten pierwszy oddał silny strzał po ziemi. Dobrą interwencją popisał się jednak Cabaj.

61 min. - pierwsza zmiana w ekipie Zagłębie. W miejsce kontuzjowanego Ekwueme na boisku pojawił się Wilczek.

64 min. - błyskotliwy Ntibazonkiza wpadł z piłką w pole karne, ale i tym razem jego strzał był niecelny.

68 min. - piłkę przed polem karnym Cracovii wywalczył Kocot, ale uderzył niecelnie.

68 min. - błyskawiczna odpowiedź gości. Przed szansą ponownie stanął Ntibazonkiza, ale jego strzał w kierunku dalszego słupka bramki był niecelny.

69 min. - żółtą kartką za faul na Plizdze upomniany został Mierzejewski.

70 min. - piłkę po strzale z rzutu wolnego Plizgi pewnie złapał Cabaj.

71 min. - kolejna zmiana w Zagłębiu. Z boiska zszedł Woźniak a w jego miejsce Błąd.

72 min. - po dośrodkowaniu Ślusarskiego interweniował Stasiak, jednak na tyle nieporadnie, że omal nie zaskoczył własnego bramkarza. Znakomita reakcja Isilovicia uchroniła Zagłębie przed utratą gola.

75 min. - znakomite uderzenie z 25 metrów Wilczka. Piłka po interwencji Cabaja odbiła się jeszcze od poprzeczki i wyleciała na aut.

79 min. - żółta kartka dla Plizgi za symulowanie na nim faulu Szeligi.

80 min. - mecz na Dialog Arenie obserwuje 7 125 kibiców - taką informację podał spiker.

82 min. - kolejny strzał Ntibazonkizy, ale i tym razem niecelnie.

83 min. - ostatnia zmiana w Zagłębiu - Kędziora zastąpił Traore.

90 min. - zmiana w drużynie Cracovii. W miejsce Klicha na boisku zameldował się Pawlusiński.

90 min. - żółta karta dla Wasiluka za faul na Plizdze.

90 min. - sędzia do podstawowego czasu gry doliczył trzy minuty.

90 2 min. - groźnie w polu karnym Zagłębia. Po akcji Ntibazonkizy w dobrej sytuacji znalazł się Pawlusiński, ale nie potrafił czysto uderzyć w piłkę.

90 3 min. - strzał rozpaczy z 30 metrów w wykonaniu Błąda. Piłkę pewnie złapał jednak Cabaj.

Koniec spotkania. Na Dialog Arenie Zagłębie zremisowało bezbramkowo z Cracovią. Mecz nie był ciekawym widowiskiem, a z przebiegu gry żadna z drużyn nie zasłużyła na zwycięstwo.